Go to ...

RSS Feed

50 Bin TL İçin 48 Ay Vadeli En İdeal Banka Kredileri


Para Herkese Lazım

48 Ay Vadeli Düşük Faizli 50.000 TL Krediler – Günümüzde bankların tanıdığı olanaklar vasıtası ile krediler ve kredi kartları sayesinde sanal paralara çok alıştık. İnsanlar ceplerinde gerçekten 20 likler, 50,likler, 100’lükler taşımak yerine plastik para adını verdiğimiz kredi kartlarını kullanıyorlar. Alışverişlerini bu plastik kartlar ile yapıyor, neredeyse sakız bile alırken kredi kartını kullanıyorlar 🙂

Cebinizde 200’Lük Banknot Var Mı ?..

Dikkat ederseniz 200’lükleri saymıyoruz bile, zira ülkemizde ki bir çok insan için Amerika’da 1000 yada 500 Dolarlık banknotlar ne ise 200 liralık banknotlarda aynı nitelikte 🙂 Çünkü kodamanlar ve maaşını bankadan yeni çekenler hariç kimsenin cebinde bu tür banknotlar görünmüyor. Görende mutlaka sahte mi gerçek mi diye kontrol ediyor doğal olarak 🙂

Böyle bir durumda başlık olarak gördüğünüz 50.000 TL sizlere anormal bir rakam gibi görünüyor. Hatta aranızda 50 Bin TL bölü 200’lük banknot hesabına giren okurlarımız bile vardır. Hesaplamakla uğraşıp zihninizi yormayın, biz yardımcı olalım, zira 250 adet 200’lük banknot 50.000 TL ediyor 🙂 İşte Kredivarmi.com olarak bu sayfamızda 250 adet 200’lük banknota ihtiyacı olan okurlarımız için en uygun faiz oranları ile 48 ay taksitli kredi veren bankaları mercek altına alıyoruz. Dolayısı ile böyle uzun vadede ödeyeceğiniz bir paraya ihtiyacınız var ise bu bankalara mutlaka göz atmanızı öneririz.

Hangi Bankanın Faiz Oranları Daha Uygun

Ülkemizde bir çok banka var ve bu bankaların yabancı sermayeli yurt dışı kökenli bankalarında yurda girmesi ile sayıları her geçen gün artıyor.  Tabi ülke sektörüne yeni giren bu bankalarda müşteri portföylerini arttırmak adına mevduatlara olabildiğince yüksek faizler verirken, kredi faizlerini de son derece düşük oranlarda tutmaya çalışıyorlar. Fakat yine de kamu bankalarımızın kredi faiz oranlarının bu yeni açılan bankaların faiz oranlarından bile daha düşük olduğunu görüyoruz.

Halkbank 48 Ay Vadeli 50 Bin TL Kredi Faiz Oranları

Bhasettiğimiz bu kamu bankalarının başında ise Halkbank geliyor, zira banka Halkbank Halk Günü İhtiyaç Kredisi kampanyası dahilinde 48 Ay vadeli 50.000 TL ihtiyaç kredisi için faiz oranını sadece % 1,13 olarak belirlemiş. Ülkenin en düşük faiz oranına sahip bu krediyi kullandığınız taktirde ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.424 TL oluyor. Bu kredinin geri ödemesi ise 68.601 TL iken tahsis ücreti ise başlangıçta sadece bir kere %0.5 olarak alınıyor.

ICBC Turkey Kredi Faiz Oranları

Kamu bankalarına en yakın kredi faiz oranı veren bankalardan biri de yine yukarıda bahsettiğimiz gibi yabancı sermayeli yeni bankalarımızdan biri olan ICBC. Banka “Kampanyalı Hesaplı Kredi” kampanyası ile faiz oranı %1,16 olarak belirlenmiş. Bu kampanyadan yararlanarak 50.000 TL çektiğinizde aylık ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.435 TL. Bu kredi için ödeyeceğiniz tahmini masraf tutarı ise 315 TL civarında. Kredinin geri ödemesi ise 48 Ayda 68.885 TL oluyor.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

Elimizde Halkbankasından aldığımız %1,13, ICBC banktan aldığımız %1,16 gibi oldukça düşük iki faiz oranı var. Ancak yinede kamu banklarına bir daha göz atmakta fayda var. Bu bağlamda Ziraat Bankasının faiz oranlarını inceleyelim. Efendim bu bankada 48 ay taksitli 50.000 TL tüketici kredisi kullandığınız takdir de  kredi de faiz oranı %1,19 olarak belirleniyor. bu faiz oranı ile aylık taksit ödemeniz ise 1.446 TL  oluyor. Eğer Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi kullanmak isterseniz bu defa faiz %1,26 oranına ulaşıyor. Bu krediyi kullandığınız taktir de herhangi bir şekilde dosya masrafı yada tahsis ücreti ödemiyorsunuz ve ayılık taksit ödemeniz 1.472 TL ‘sına tekamül ediyor.

VakıfBank Yepyeni “Yaz Kredisi”

Bir başka kamu bankası olan Vakıfbank ise yepyeni bir kredi kampanyası ile karşımıza çıkıyor. Bankanın “Yaz Kredisi” adı altında düzenlediği kredi kampanyasından yararlanarak 48 ay vadeli 50.000 TL çektiğinizde faiz oranı %1,25’e tekamül ediyor. Bu faiz oranıyla aylık taksit ödemeniz ise 1.469 TL’ oluyor. VakıfBank Yaz Kredisi kullanarak 50 Bin TL çektiğinizde 4 yılda geri ödeyeceğiniz rakam ise 70.499,80 TL oluyor.

İş Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Cumhuriyet tarihinin en eski bankalarından biri olan İş Bankası da da tıpkı Vakıfbank gibi faiz oranını %1,25 olarak belirlemiş. Bu bağlamda İşbankasından 48 ay vadeli 50.000 TL ihtiyaç kredisi kullandığınızda aylık taksit ödemeniz 1.469 TL oluyor. Kredinin masrafı ise başlangıçta bir defa kredi tutarı üzerinden %0.5 olarak alınırken, 50.000 liranın bankaya geri ödemesi ise 4 yılda 70.750 TL oluyor.

 

Shares

Tags: , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Hesaplı Krediler

Shares