Go to ...

RSS Feed

Cepte Kuruş Yok Acil Para Lazım Nereye Başvurmalıyım? Para Bulma Yolları


Acil Para Lazım, Nakit Para Nereden Bulunur?, Acil Nakit, Çok acil para lazım nereden bulabilirim? , Para bulma yolları – Haydi bakalım nasıl çıkacağız bu işin içerisinden. Acil para lazım. İnanın ki, bu cümleyi her iki insandan birisinde duyuyorum. Ne hallere düştük inanamıyorum. Bu devirde parayı bile para ile alır hale geldik 🙂 Para çok önemli bir konu ve namıssıza ne zaman ihtiyaç duyacağımız da hiç belli olmuyor 🙂 Aylık kazancımız da belli, gelen para giderleri zor karşılıyor. Peki çözüm ne?

KARDAŞLARIM MERAK ETMEYİN EVELALLAH YANINIZDAYIM

Maalesef ki, para lazım olduğunda donup kalıyoruz ve ne yapacağımız bilmiyoruz. Herkesin başına gelmiştir işte. Bende bu yazıda sizler için para bulma yollarını sunacağım. Merak etmeyin hepsi legal ve helal. Hile harap şeyler yok. Siz değerli kardaşlarım da bu yolları izleyerek bir şekilde para bulabileceksiniz. Ne kadar helal yol var ise açıklayacağım. Ha bu yollardan hiç biri size uymuyorsa, Allah yardımcınız olsun baba 🙂 Hemen duaya sarılın. En azından benim ve başkaların yapacağı bir şey kalmıyor.

FAİZLER CANIMIZA OKUYOR AMA KREDİLER ÇÖZÜM OLABİLİR

Acil para lazım olduğunda bir çok insanın ilk başvurduğu yol bankalardır. Bankalardan kredi alırlar. Peki faizi yok mu? Elbetteki var. Hemde nasıl. İnsanın anasını ağlatan faizler bile var 🙂 Hele bir de geçenlerde bir banka gördüm şastım kaldım. Faiz oranını gökten mi indirmişler ne:) O bankadan kredi alan muhakkak ek mesai yapar. Ama uygun faizli kredilerde var. Bu bankaları tercih edebilir ve kimseye minnet etmeden 48 aya varan taksitler ile ödeyebilirsiniz.

KÖPRÜDEN GEÇİNCEYE KADAR AKRABAYA DAYI DİYECEN – YAĞ ÇEKMEYE DEVAM

Bankalar bana kredi vermiyor diyorsan, akrabaları ve arkadaşları yoklayabilirsiniz. Tabi borç para istediğiniz zaman akrabaların küçümseyici gözle bakmasına da hazırlıklı olmalısınız. Hele birde büyüklerin nasihati yok mu? öldürür insanı. Sana adam akıllı bir işe gir demedik mi? İşte halin böyle olur diyenler de çıkar karşınıza. Ama biraz acıtasyon ve biraz da göz yaşı dökerekten 3 aylık yada 6 aylık faizsiz paraya ulaşabilirsiniz. İşlerinizi toparlar ve borcunuzu ödersiniz. O zamana kadar da akrabalara yağ çekmeye devam 🙂

EK HESAP VE KREDİ KARTI NAKİT AVANSTA TATLI PARA VAR

Bankadan kredi alamadınız. E akrabalarda borç para vermedi. İhtiyaç duyduğunuz tutar da düşük. O zaman bu madde sizlere uyabilir. Kredi kartı kullanmayan kalmadı. hatta cebimizde 2 -3 tane taşıyoruz. Eşimizin de kredi kartı var. Her kredi kartının da 2 -3 bin lira kadar nakit avans limiti bulunuyor. 3 tane kredi kartınız varsa 10 bin lirayı zaten topluyorsunuz demektir. Aynı şekilde Nakit avans hesabında da 4 -5 bin lira kadar kullanılır para vardır. Ama bu paralara günlük faiz işlediğinden en fazla 30 günü geçirmemenizi tavsiye ederim. Yoksa faizler altında ağlar durursunuz. Bir an önce borcunuzu kapatmaya bakacaksınız. Düşük limitli ihtiyaçlar için güzel bir tercih.

ÇEK SENET KIRDIRIN

Diyelim ki zamanında bir iş yaptınız ve o işin karşılığında zalım işveren 6 ay sonraya çek verdi. Yada elinizde uzun vadeli senet var. O halde bunları kırdırmayı deneyin. Tabi yine olan size olacakta ama mecbursunuz. Şuan çek kırdırma işlemlerinden firmalar %15 rahat komisyon alıyor. Buna razı olacaksınız artık. Yasal olan ikrazatçılar ve faktoringler var. Buraları tercih edebilirsiniz. Yada bankaların bir bölümü de çek kırdırabiliyor.

EYVAHHHH!!! ARABA GİTTİ ELDEN

Düşük limit işinize yaramıyor. Şimdi ne halt edeceğiz diye düşünürken, aklınıza arabanız geliyor. Gelmese de gelsin bi zahmet 🙂 Oyasa ki ne güzel binip geziyordunuz. Ama acil para lazım. Mecburen satılığa çıkarmalısınız. Lakin arabanın acil satılması gerekiyor. Zira aylarca satılamayan otomobiller var. İşin formülü de arabanın değerinin altında vereceksiniz. 30 bin liralık arabayı 26 yada 25’e vererek aynı gün galericilere satabilirsiniz.

HACI ABİ GAYRİMENKUL SATIŞINA GELDİK

Yaw ne yapacan. Hayırsız evlat getirmiş bir defa eve bu borcu. 60 bin lira da az bir para değil. Bir de sizi kefil göstermiş. Anam, anam. Ne yaptın Hacı Abi. Mecburen arsa, dükkan yada ev satışına gitmen gerekiyor. Burada da aynı otomobil satışındaki politikayı inceleyeceksin. 100 bin liralık gayrimekulü 90’a bırakacan artık. Zaten bu fiyatı duyan herkes hemen kapında sıraya girecektir.

2. EŞYA SATMAYA NE DERSİN?

Bu işte iyi para var. Ben bile çocukların örümceği, yatağı, bebek arabası vs. satışından 2.000 TL kazandım. hemde bir haftada. Sizler ise evde fazladan olan laptoğ, akıllı telefon, LCD TV, LED TV, Notebook, Tablet vs. değerli ürünleri satışa çıkararak 10 bin lirayı hemencecik toplayabilirsiniz. Bunun için zaten 2. el satış sayfaları var. Sahibinden veya letgo gibi. Tabi burada da hanımdan fırça yeme durumunuz %100. benden söylemesi

YORUM BIRAK BİZDE ÖĞRENELİM

Ben tüm bildiğim yolları sizler için sıraladım. İyi de şu yolda var diyorsanız, durmayın hemen yorum bırakın. Hem biz, hemde okurlarımız faydalansın. Bu kadar okudun ettin. Öyle geçip gitme bari:) FACEBOOK İLE BEĞENEREK PAYLAŞ Kİ, ACİL PARAYA İHTİYAÇ DUYAN ARKADAŞLARINDA GÖREBİLSİN. 

TAKİP ET HABERSİZ KALMA….

Shares

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Ekonomi

Shares