Go to ...

RSS Feed

Emekliler İçin En Uygun En Hesaplı Kredi Seçenekleri


Emekliler İçin En İdeal Krediler

Emekliler İçin Uygun Faizli Krediler Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar – Kredivarmi.com olarak sizler için en uygun kredi faiz oranlarını, vade seçeneklerini incelemeye devam ediyoruz arkadaşlar. Arkadaşlar diyoruz ama aslında bu sayfamızda ellerinden öpülesi teyzelerimiz, amcalarımız, hatta anneannelerimiz, babaannelerimiz veya dedelerimiz için en uygun faizli kredilere yer veriyoruz… Emekli olmuş okurlarımız için kredi fırsatlarını detaylı olarak inceliyoruz.

Kredi İhtiyacında Yaş Ayrımı Yok

Bu genç yaşımızda araba alırken taşıt kredilerine koşuyoruz, ev alırken eksiklerimizi konut kredilerinden yararlanarak tamamlamaya çalışıyoruz. Hatta akıllı bir telefon alırken bile kredi kullanmaya çalışıyoruz. Sonuçta önümüzde uzun seneler var ve bu seneler içerisinde bir şekilde bu krediler ödenir. Çalışılır çırpılır ama kredi yüksek faizli de olsa ödenir

Kredi İmkanları Emeklilere Sunulmalı

Fakat ununu elemiş, eleğini de duvara asmış, amcalar, teyzeler, dedeler ne yapacak, gençler gibi önlerinde uzun zaman olmadığı için kredi çekemeyecekler mi ?.. Aslında gençlerden daha çok onların krediye ihtiyacı var, zira son 40 yıldır bu krediyi çekmeye uygun olan gençleri hayata hazırlayıp, kredi çekmeye uygun hale getiren, okutan, yemeyen yediren, içmeyen içiren onlar. Artık bu emeklerin meyvelerini toplama zamanları gelmedi mi sizce de ?

Japonya’da Emekli Olmak Vardı

Güney Kore yada Japonya gibi ülkelerde hükumetler bu duruma inanılmaz bir şekilde hassasiyet gösteriyorlar, emeklileri için çeşitli fonlar ayarlayarak onları tatile gönderiyor, ceplerine harçlık ve hibe olarak büyük rakamlara sahip paralar koyuyorlar. Böylelikle yaşlılarına ne kadar değer verdiklerini gösteriyorlar. Bu kesinlikle ekonomi büyüklüğüne bağlı bir olay değildir, hatırlatmak isteriz, zira çok zengin görünen Avrupa ülkeleri veya Amerika bile böyle bir bonkörlüğü kendi vatandaşlarına yapamıyor 🙂

Memlekete Gitmek Bile Zor

Maalesef günümüz şartlarında ve bu Türkiye’de bunlara gıpta ile bakmamak neredeyse imkansız, zira bu ülkede bırakın yurt dışı tatiline çıkmayı, memleketine gitmeyi bile hayal edemeyen, bakkalla giderken bile on kere düşünen emekliler var. Çünkü emeklilerimiz en ufak bir coşma halinde, 1.400 TL civarında tutan emekli maaşlarının bir şeklide yetmeyeceğini hepimizden daha iyi biliyorlar 🙂 Ve hepsinin hepimizden daha çok emekli maaşları ile ödeyebilecekleri bir krediye ihtiyaçları var 🙂 Bunu fark eden kredivarmi.com editörleri annelerimiz, babalarımız, dede ve ninelerimiz, kısacası tüm emeklilerimiz için kredi veren bankaları ve en uygun kredileri inceliyor ve hemen alt tarafta bilgilerinize sunuyoruz…

Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi

Emekliyseniz, PTT’nin anlaşmalı olduğu bankaların sunduğu son derece avantajlı faiz oranlarından faydalanarak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. PTT’den aldığınız ihtiyaç kredilerinde de vade süresi tıpkı bankalarda olduğu gibi maksimum 48 aydır. Faiz oranları ise bankaya göre değişiklik göstermektedir.

VAKIFBANK’tan EMEKLİLERE ÖZEL KREDİLER

Vakıfbank kampanyaları ile bu bankadan tamı tamına 90.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu kredi kampanyasında alt limit ise 1.000 TL. Vade oranlarını minimum 3 ay maksimum 48 ay aralığında siz belirleyebiliyorsunuz. Vakıfbank ihtiyaç kredilerinin en güzel özelliği ise kredinizi dilerseniz aylık eşit taksitli, dilerseniz 3 ayda bir ödemeli, dilerseniz de 3 ay ertelemeli olarak geri ödeyebiliyorsunuz. Kampanya da en düşük faizli oranı %1,16, en yüksek faiz oranı ise %1,25 aralığında fakat bu oranlar kredi limitine göre ve kredi tahsis ücreti ödeme isteğinize göre değişiyor. Tabi bu kredilerden faydalanabilmek için en az 1 tane de otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor.

İŞ BANKASI ÖZEL EMEKLİ KREDİLERİ

İş Bankası da emeklilere kolay ve özel kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankadan maksimum 50.000 Liraya kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Vade oranı ise maksimum 48 ay. İş bankası kredi faiz oranı %1,27 olarak belirlenmiş. Bu kampanyada kredi tutarının %0,5’i oranında tahsis ücreti alınıyor. Hayat sigortası da mecburi tabi ki .

Emekliler İçin Cazip Krediler Bu Bankalarda

Vakıfbank ve İş Bankasının dışında Denizbank %1,38 ile %1,54 arasında faiz oranı uyguluyor. Şekerbank ise %1,25 faiz oranını sunuyor.

Shares

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Emekli

Shares