Go to ...

RSS Feed

En Yüksek “Hoş Geldin” Faizi Veren Bankalar BURADA


Hangi Banka Daha Çok Faiz Veriyor ?

Yüksek Faiz Veren Bankalar Hoş Geldin Faizi Oranları – İnsanlar birikimlerini çeşitli şekiller de değerlendiriyorlar. Paralarına para kazanmak adına, kimileri birikimini gayrimenkule yatırarak kira geliri elde ediyor, kimileri birikimleri ile borsadan kazanç sağlıyor, kimileri de suya sabuna dokunmadan, riske girmeden parasını bankaya yatırıp faiz geliri elde ediyor. Sonuçta herkes birikiminin eriyip gitmemesi için çeşitli değerlendirme yöntemlerini elinden geldiğince kullanmaya çalışıyor.

Banka Faizleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi suya sabuna dokunmadan, riske girmeden, “az olsun, benim olsun” mantığı ile hareket edenler paralarını bankalara yatırıp faiz geliri elde ediyorlar. Tabi bu durum bankaların işine geliyor, zira mevduat sahiplerinden düşük faizlerle toplanan paralar, yüksek faizlerle ihtiyacı olan müşterilere kredi olarak veriyor, bir nevi para satışı ile gelir elde ediyorlar. Hem de öyle böyle gelir değil, epey bir gelir 🙂

HOŞ GELDİN FAİZİ

Tabi hem bu büyük gelir pastasından daha fazla pay almak isteyen bankalar, hem de Türkiye pazarına yeni giren ve müşteri portföylerini arttırmak isteyen bankalar sayesinde mevduat faizleri konusunda bir rekabet ortamı oluştu. Şimdilerde bankalar insanların birikimlerine kendilerine getirmelerini sağlamak için, “Hoş Geldin Faizi” adı altında belirli sürelerde piyasaya oranla biraz daha yüksek mevduat faizleri veriyorlar.

Hoş Geldin Faizi Veren Bankalar

Tabi bu rekabet ortamı da her zaman olduğu gibi tüketicinin, daha doğrusu müşterinin ekmeğine yağ sürüyor. İnsanlar bankalardan aldıkları en yüksek tekliflere göre mevduatlarını bu bankalara yatırıyorlar. Kredivarmi.com’un bu sayfasında olduğunuza göre muhtemelen sizde birikiminiz için en yüksek faiz veren bankaları araştırıyorsunuz. Eğer saptamamız doğru ise gelin hep birlikte en yüksek Hoş Geldin Faizi veren bankalara dilerseniz hep birlikte göz atalım.

İNG Bank Hoş Geldin Faizi

Hoş Geldin Faizi tamlamasını keşfeden, yeni müşteriler için yüksek faiz olayını keşfeden ilk banka olan ve renkli TV reklamları ile bu faizi potansiyel müşterilerine duyuran ING Bank, Faizi bozulmayan vadeli mevduat hesabının da yaratıcısı konumunda. İNG Bank Hoş Geldin Faizi kampanyası dahilinde e-Turuncu Hesapta ki mevduatınıza %13,50 Hoş Geldin Faizi veriyor. Üstelik e-Turuncu Hesapta EFT/Havale masrafı ve hesap işletim ücreti de alınmıyor.

ICBC BANK’tan %14,50 Faizli Yeni Müşteri Kampanyası

Konumuza girerken de vurguladığımız gibi Türkiye pazarına yeni giren yabancı sermayeli bankalarda daha fazla mevduat toplayabilmek adına çılgın kampanyalar düzenleyerek, yeni müşterilerine bir anlamda “Hoş Geldin” demek için piyasadan bir tık daha fazla faiz oranları veriyorlar. O bankalardan biri de ICBC Bank. Banka Yeni Müşteri Kampanyası dahilinde Türk Lirasına %14,50 oranında faiz verirken, Dolara %4,25, Avro’ya ise %2,00 oranında faiz veriyor.

Fibabanka Hoş Geldin Faizi Kampanyası

Henüz yeni ve yabancı ortaklıklı bankalarımızdan bir diğeri olan Fibabanka ise mevduatını Kiraz Hesap‘a yatıran yeni müşterilerine %14,00 oranında faiz oranı veriyor. Tabi bu oran sadece ilk 3 ay için geçerli. Daha sonra mevduatınız “devam faizi” olan %12,00 faiz oranı üzerinden değerlendiriliyor.

Odeabank Hoş Geldin Faizi

Henüz yeni olarak adlandırabileceğimiz bankalardan biri de Hülya Avşar’lı reklamları ile piyasaya giren Odeabank. Tabi bu bankada rakipleri gibi daha fazla vadeli mevduat hesabına sahip müşteri kazanmak adına yüksek faiz oranları veriyor. Odeabank Oksijen Hesap‘a parasını yatıran yeni Odeabank müşterilerine Oksijen Hesap ile 100.000 TL’ye kadar %14,50 ve 50.000 USD’ye kadar %4,00 faiz oranı veriyor.

İnternet Bankacılığına Yüksek Faiz

Gördüğünüz gibi bankalar TL hesaplarınıza normalde %4 ile %8 arasında değişen oranlarda faiz verirlerken, Hoş Geldin Faizi çılgınlığının patlak vermesi ile faiz oranlarını %15 seviyelerine taşıdılar. Ancak gördüğünüz gibi bu faizleri genel olarak internet bankacılığı hesaplarına yatırılan paralara veriyorlar. Ayrıca kesinlikle bu yüksek faizler belirli süreler paranızı bu bankada tutma sözünüze istinaden veriliyor.

Shares

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Ekonomi

Shares