Go to ...

RSS Feed

Ev Almak İsteyenler İçin En Düşük Faizli Konut Kredisi


Düşük Faizli Konut Kredisi

Halkbank konut kredisi faiz oranları, düşük faizli konut kredileri,cazip konut kredisi faiz oranları – Ev almak hemen hepimizin hayali. Filmlerin en romantik sahnelerine dahi konu olmuştur pembe panjurları ile bu hayal. Saray olmasına gerek yok, başımızı sokacak kutu gibi bir şey olsa yeter. Biz onu yılların özlemi ve sevgimizle bir şekilde saraya çeviririz değil mi ?…

Kira Başa Bela

Sonuçta kiracı olmak çok zor. Her ay zar zor kazanılan paraları ev sahibinin eline teslim etmek ve ev sahibinin günden güne zengin olduğunu görmek bir tarafa oğlu sürekli Almanya’da gelen ev sahipleri nedeni ile taşınmaktan helak olan mobilyalara da ayrı bir yanıyor insan. Üstelik kiracı olunca gönlünüze göre eşya almanız da çok zor oluyor, zira bir sonraki taşınacağınız evin durumunu bilmediğinizden ve zaten taşınırken yıpranacağından bir çöp bile almak gelmiyor insanın içinden 🙁

Ev Almak Çok Mu Zor ?

Bundan yıllar önce ev almak hakikaten tatlı bir hayalden öteye geçemiyordu. Ülkede ki konut sayısı az, milli gelir düşüktü. Ancak şimdilerde ev almak eskisi gibi zor değil. Çünkü milli gelirimizde gözle görülür bir artış var. Ayrıca ülkenin her tarafından, her şehrinden, her ilçesinden yeni yeni binalar yükseliyor. Neredeyse konut sayısı insan sayısından fazla. Bazı istisna şehir ve semtler hariç ev fiyatları, daire fiyatları son derece makul. Hatta müteahhitlerin bu konudan muzdarip olduklarını bile söylemek mümkün.

Kredi ile Ev Almak

Ancak ev almayı kolaylaştıran yukarıda da saydığımız kriterlerden daha önemli banka kredileri gibi bir gerçek var. Artık insanlar Fransa’da ki abisinden, Almanya’da ki ablasından döviz borçlanarak ev almak yerine bankalardan kullandıkları uzun vadeli konut kredileri ile hayallerinde ki evleri, daha doğrusu bütçelerinin yettiği kredilerini ödeyebilecekleri evleri satın alıyor, kredi borçlarını da kira öder gibi ödüyorlar. Şöyle etrafınıza dönüp baktığınızda bir çok arkadaşınızın bu şekilde ev aldığını veya almaya hazırlandığını rahatlıkla görebilirsiniz.Hatta bu sayfamızda olduğunuza göre muhtemelen sizinde aklınızdan kredi çekerek ev alıp yılların hasretine son vermek geliyor. Göz ucu ile cazip konut kredilerini inceliyorsunuz.

En Hesaplı Konut Kredilerini İnceliyoruz

Bizlerde siz değerli okurlarımız için düşük faiz oranlarına sahip cazip konut kredilerini araştırmaya ve incelemeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda piyasanın en düşük faizli konu kredilerinden biri olan Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyasına göz atıyor, bu krediyi sizler için faiz oranları, vade seçenekleri, maliyetleri ve aylık taksit tutarları ile birlikte detaylı olarak inceliyoruz.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi

Kamu bankalarından biri olan halk dostu Halkbank’ın bu kredi kampanyasında 1 ay ile 120 ay arasında  vade alternatifleri mevcut. seçebiliyorsunuz. Krediyi aylık eşit taksitli 3 ay ertelemeli, yada taksit miktarını sizin belirleyebileceğiniz ödeme seçenekleri ile kullanabiliyorsunuz. Bu kampanyanın en güzel tarafı ise kredi için bir üst limitin belirlenmemiş olması. Dolayısı ile bu kredi kampanyasının toplumun her kesimini kapsadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Vade Sayısı ve Kredi Tutarına Göre Faiz oranları

Kredi vadesi 1 ay ile 36 ay arasında, kredi tutarı ise 1.000 TL ile 100.000 TL arasında ise faiz oranı da %0,80 olarak belirleniyor.
Kredi vade sayısı 37 ay ile 120 ay arasında,  1.000 TL ile 100.000 TL arasında ise faiz oranı da %0,89 olarak belirleniyor.

1 Ay ile 36 ay arasında vade alternatifi ile çekilecek 100.000 TL üzeri, 1.000.000 TL’sına kadar olan kredi tutarlarında faiz oranı ise %0,89 olarak belirleniyor. Bu kredi tutarlarında vade sayısı 37 ay ile 120 ay arasında belirlenecekse faiz oranı da %0,97 olacaktır.

1 ay ile 36 ay arasında çekilecek 1.000.000 TL üzerindeki kredi tutarlarında faiz oranı %0,96, 37 ay ile 120 ay arasında vade seçeneği ile çekilecek 1.000.000 TL üzerindeki kredi tutarlarında ise faiz oranı  %1,04 olacaktır.

100.000 TL İçin Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Örnek Hesaplama

Hayalinizdeki evi buldunuz ve 100.000 TL gibi bir paraya ihtiyacınız var. Halkbank’ın bu kampanyasında da yaralanmaya karar verdiniz ve 120 ay vade ile 100.000 TL Halkbank konut kredisi kullandınız. Bu durumda faiz oranınız %0,89 olarak belirlenirken, bu faiz oranı ile aylık taksit tutarınız 1.359 TL olacaktır. Kredi tutarı üzerinden %0,5 kredi tahsis ücreti alınan bu kredi de ödeyeceğiniz kredi tahsis ücreti ise 500 TL olacaktır. Ayrıca 650 TL ekspertiz ücreti  ve 155,76 TL İpotek tesis ücreti de ödemeniz gerekiyor. Sigorta ücretleri ise konutun özelliğine göre daha sonra hesaplanıyor.

Shares

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Hesaplı Krediler

Shares