Go to ...

RSS Feed

ICBC’den SGK Emeklilerine Çok Hesaplı Kredi


Emeklilere Özel Kredi

ICBC Ban Kredi Faizleri Emekliler İçin Düşük Faizli Kredi – Emeklilik geldi çattı, SGK prim gün sayınızı nihayet doldurdunuz. Yıllardır bu günün hayalini kuruyordunuz mutlaka. Yılların yorgunluğunu yaylalıkta, yazlıkta yan gelip yatarak atacaksınız, artık çalışmayacak, keyif çatacak, emekli maaşınız ile son yolculuğa doğru geçinip gideceksiniz…

Emekli Maaşları Çok Düşük

En azından siz böyle düşünüyorsunuz ama maalesef kazın ayağı öyle değil, üzülerek hatırlatmak isteriz ki Türkiye’de emekli maaşları çok düşük. Bırakın tatile falan çıkmayı, çarşıya pazara gidemeyecek durumda olan Emekliler var. Elektrik faturası, doğalgaz faturası, su faturası eğer ev kira ise birde üstüne kira parası derken, henüz ay dönmeden aylıklar adeta bir kuş misali ceplerinden uçup gidiyor. Emekliler ayın sonunu getiremedikleri gibi, eşe dosta, çoluk çocuğa borçlanıyor.

Bir Çok Emekli Çalışmak Zorunda

Tabi bu borçlanma olayı bir süre sonra çığrından çıkıyor, bıçak kemiğe dayanıyor ve sözde emekliler çalışma hayatına geri dönmeye karar veriyorlar. Vasıfsız ise şoförlük, garsonluk, dükkan emanetçiliği gibi olmadık işlere giriyorlar bu saatten sonra. Şu sıralar ülkemizde kayıt dışı çalışan bir çok emekli var. İnsanlar emekliliklerinin tadını çıkaramadan çalışma hayatlarına mecburen dönüyorlar. Bu durumu bilen, emekliliğin maddi anlamda bir yük olduğunu gören bir çok insansa günü dolduğu halde emeklilik dilekçesini vermeyerek çalıştıkları işte çalışmaya devam ediyor, emekliliği bir hayal olarak görüyorlar.

İyi ki Banka Kredileri Var

Tabi bir de emeklilerin ekstra masrafları oluyor, kızın düğün masrafları, oğlanın üniversite masrafları derken cüzdanda ki delik büyüdükçe büyüyor. Bu durumda olan emeklilerin bir çoğu kredi çekerek anı kurtarıyor. Allah’tan emekliler için oldukça cazip kredi kampanyaları düzenleyen bankalar var ve kredivarmi.com olarak bizlerde bu bankaların bahsi geçen kampanyalarını emeklilerimiz için araştırıyoruz. Eğer emekli iseniz ve bir şekilde kredi kullanmak gibi bir niyetiniz var ise “Emekliler İçin En Uygun En Hesaplı Kredi Seçenekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK Emeklileri İçin Kredi

Emekli abilerimiz ablalarımız için en cazip kredi oranlarını incelemeye devam ederken karşımıza ICBC Bank çıktı. Bildiğiniz üzere Türkiye pazarına yeni giren bu tip bankalar kredili müşteri portföylerini arttırmak adına akla hayale gelmeyecek kampanyalar düzenliyorlar. Bu bağlamda ICBC Bank’ta SGK emeklileri için özel bir kampanya düzenlemiş. İşte bu sayfamızda bu krediyi, faiz oranlarını ödeme seçeneklerini ve vade alternatiflerini sizler için detaylı olarak incelemeye alıyoruz.

ICBC Bank SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi

ICBC Bank’ın SGK emeklilerine özel hesaplı kredi kampanyasında maksimum 100.000 TL kredi kullanabiliyorsunuz. Faiz oranları ise seçeceğiniz vadeye göre belirleniyor. 13 Ayın altında ki tüm vade alternatiflerinde faiz oranı %1,21 olarak belirlenirken, 13 Ay ile 48 Ay arasında ki vade seçeneklerinde ise faiz oranı %1,12’ye düşüyor. ICBC’nin bu kampanyasından yararlanmanın ön koşulu ise maaş hesaplarınızın ICBC Bank’ta olması. Maaşını bu bankadan alanlar bu krediden yararlanabiliyor anlayacağınız. Eğer farklı bir bankadan maaş alıyorsanız maaşınızı ICBC Bank’a taşımanız gerekiyor.

SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi Örnek Hesaplama

Geri ödeme planını kendi koşullarınıza göre oluşturabildiğiniz gibi, esnek ödeme seçeneklerinden de faydalanabildiğiniz bu kredi kampanyasından yararlanmak istediğinizi ve 15.000 TL krediyi 12 ay vade ile çektiğinizi farz edersek, faiz oranınız %1,21 olarak belirleniyor. Bu durumda aylık taksit tutarınız ise 1,371 TL oluyor. Bankaya 15.000 TL için 1 yılda yapacağınız geri ödeme ise 16.452 TL’sına tekamül ediyor.

SGK Emeklileri İçin 48 Ay Vadeli 15.000 TL

12 Ay gibi kısa bir zamanda emekli maaşı ile bu krediyi ödeyemeyeceğini düşünen emeklilerimiz için bir de 48 ay vade alternatifin i yine 15.000 TL üzerinden hesaplayalım. Bu durumda kredi faiz oranınız 9 puan düşerek %1,12 olarak belirleniyor. Bu 9 puanlık fark size avantaj sağlarken, aylık taksit tutarınız da 426 TL denk geliyor. 15.000 TL karşılığında bankaya 4 yılda geri ödeyeceğiniz para ise 20.448 TL’sına tekamül ediyor.

Shares

Tags: , , , ,

3 Responses “ICBC’den SGK Emeklilerine Çok Hesaplı Kredi”

 1. Sadettin malkoc
  3 Ekim 2017 at 15:27

  Ben maasimi PTT den alıyorum orada kredim var kredimi sizin araciliginizla ödeyip maasimi tasimam mumkunmu

 2. Mehmet Aslan
  3 Ekim 2017 at 23:11

  3100 tl emekli gelir maasim var bir bankaya kredi taksidim var birazda kredi kartina borcum var hatta kart gecikmeye girdi yani toplam 50000 tl bunu bankaniz kapatabilirse 48 ay vadeli olarak en azindan bende tek yere bocumu bilirim.

 3. 19 Ekim 2017 at 00:11

  Emekli Sandığından EMEKLİYİM…..Aylık Gelirim.:5.300 Tl. İhtiyacım 36.000 Tl. ve 48 Aylık süre talep ediyorum.( Ziraat Bank. ına 1.500 Tl aylık ödemem olup, 3.800 Net elime geçen miktardır..)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Emekli

Shares