Go to ...

RSS Feed

Kefilsiz Teminatsız 15.000 TL “Hesaplı Kredi” ICBC’den


Acil Kredi Kullanmak Gerek

Kefilsiz Teminatsız ICBC Hesaplı Kredi – Kredi kullanmak artık tüm ilke insanları için oldukça doğal bir durum haline geldi. Etrafınıza şöyle bir baktığınızda hemen herkesin altında ki arabayı veya oturduğu evi kredi ile aldığını ve hala bankalara kredi borçları olduğunu görebiliyorsunuz. İnsanlar eski zamanlarda olduğu gibi akrabalarından, dostlarından döviz yada altın karşılığı borç almak yerine, büyümek yada ihtiyaçlarını gidermek için artık bankaları kullanıyor. Bankalardan çekilen krediler uzun vadelere yayılıyor ve insanlar bu borçları faizi karşılığında eşit taksitlerle rahat rahat ödeyerek mal mülk sahibi oluyor.

Kredi Çekmeden Büyüyemiyoruz

Kısacası kredi çekmeden büyümek neredeyse imkansız. Otomobil mi alacaksınız, biraz peşin paranız var ise üzerine biraz daha kredi çekip daha iyi yada daha yeni model bir şey almayı düşünüyor ve hemen bankların taşıt kredisi oranlarını araştırıyorsunuz. Ev mi alacaksınız hemen konut kredilerini incelemeye alıyorsunuz. Dükkanı büyütmek için bile kredi kullanmayı düşünüyorsunuz. En uzun vadede ödeyebileceğiniz en düşük faizli krediler hakkında detaylı araştırmalar yapıyorsunuz.

En Uygun Banka Kredisini Arıyoruz

Fakat bildiğiniz üzere piyasada şu an itibarı ile banka kredilerinin faiz oranları oldukça  yüksek. Bu nedenle büyümek isteyen vatandaş inanılmaz bir şekilde düşük faizli kredi arayışı içerisine girmiş durumda. A bankasının faiz oranları B Bankası ile karşılaştırıyor, C bankasından alınan faiz oranlarının kredi masrafları inceleniyor, D Bankasının uzun vade fırsatları cezbediyor derken kafalar izafiyet teorisini çözecek kıvama geliyor 🙂 İşte böyle durumda olan okurlarımızın imdadına da kredivarmi.com olarak bizler yetişiyoruz ve piyasa da en uygun kredileri sizler için incelemeye devam ediyoruz.

Hükumet Uyarı da Bulundu

Malumunuz geçtiğimiz yılın sonlarına doğru faiz oranlarında bir indirim dalgası vardı.  Fakat bahar aylarının hemen başında faiz oranlarında anormal bir artış oldu ve bu artış durmadan devam ediyor. Bankalar düzenledikleri kredi kampanyalarındaki belirledikleri faiz oranlarını sürekli yukarılara çekiyorlar ki bu durum hükumetinde dikkatini çekti ve geçtiğimiz günlerde Başbakanımız bir uyarıda bulundu. Anlayacağınız şu sıralar düşük faizli kredi bulmak epey zor gibi görünüyor.

ICBC Turkey Hesaplı Kredi Kampanyası

Biz yine de araştırmalarımızı sürdürürken karşımıza ICBC Turkey çıktı. Yabancı sermayeli yeni bankalarımızdan biri olan ICBC Turkey,  henüz şube sayısı oldukça az olsa da bir çok büyük şehirde kaliteli hizmet veriyor. Banka müşteri portföyünü genişletmek için çeşitli hamleler yapıyor, kampanyalar düzenliyor. O hamlelerden biri ise bu ortamda kaçırılmayacak bir fırsat olan ve bankanın “Hesaplı ihtiyaç kredisi” olarak adlandırdığı kredi kampanyası. İşte bu sayfamızda bankanın bu kredi kampanyasını detaylı olarak inceliyoruz.

Kefil Yada Teminat Gerekmiyor

ICBC Turkey “Hesaplı ihtiyaç kredisi” için normal kredi prosedürlerinde olan kefil yada teminat gibi taleplerde bulunmuyor. Bu talepler sadece yüksek limitli kredilerde aranıyor. Eğer size verilen krediden çok daha fazla bir limit isterseniz, mecburen gayrimenkul teminatı göstermeniz veya kefil sunmanız gerekiyor. Bunun yanında tüm banka kredilerinde karşımıza çıkan hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti ICBC Turkey Hesaplı ihtiyaç kredisinde de var.

ICBC Turkey Hesaplı ihtiyaç kredisi Faiz Oranları

Gelelim bu güzel kredinin faiz oranları ve diğer özelliklerine… Efendim ICBC Turkey Hesaplı ihtiyaç kredisi vade alternatifleri 2 ile 48 ay arasında. Bu kredinin faiz oranı ise %1,16 olarak belirlenmiş. İşin güzel tarafı vade sayınız ne olursa olsun bu oran değişmiyor. Örneğin 15.000 TL krediye ihtiyacınız var ve Hesaplı ihtiyaç kredisi kullanmaya karar verdiniz. Vade sayınızı da 48 ay olarak belirlediniz. Bu durumda aylık taksit tutarınızın 430,53 TL olacaktır. Bankanın sizlerden alacağı ortalama masraflarınızın tutarı ise 94,75 TL. Bir yıllık hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti de bu tutar içerisinde yer alıyor.

Hesaplı Krediye Nasıl Başvurulur ?

Yukarı da belirttiğimiz gibi ICBC Bank yurt dışı kökenli yabancı sermayeli henüz oldukça yeni bir banka. Bu nedenle şube sayısı çok az. Fakat hemen bütün büyük şehirlerde şubeleri ile hizmet veriyor. Kredi başvurusunu bu şubelerden yapabileceğiniz gibi bankanın online kanalları da açık. ICBC’nin web sitesine girerek internet üzerinden kredi başvurunuzu kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Shares

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Hesaplı Krediler

Shares