Go to ...

RSS Feed

Kredi Notu Düşük Olanlar Buraya !..


Ekonomik Hayatın Gerçeği Krediler

Kredi Notu Düşük Olanlar için Kredi – Krediler ekonomik hayatımızın gerçeği, insanlar krediler ile geçmişten kalan borçlarını ödemekle kalmıyor, ekonomik anlamda büyümek adına kredi kullanıyorlar. Ev almak, otomobil almak, çocuklarını okula yollamak, işlerini çevirmek, iş yerlerini büyütmek adına bir defalarca kredi kullanıyor. Bu gün ülkemizde ki bir çok ev sahibi, araç sahibi yada serbest meslek sahibinin kredi kullandığını görüyoruz.

Kredi Kartsız Asla Olmaz !..

Tıpkı krediler gibi ekonomik hayatın asıl gerçeklerinden biri de kredi kartları. Bu gün ülkemizde ki insanların geneline şöyle bir baktığımızda ceplerinde bir veya birkaç bankaya ait kredi kartı olduğunu görüyoruz. Hatta kredi kartlarının gerçek paraların yerini aldığını rahatlıkla söylemek mümkün. İnsanlar bırakın AVM’leri bakkallarda bile kredi kartı ile alışveriş yapmaya o kadar alışmışlar ki çoğu insanın cebinde gerçek para bile taşımadığı inanılmaz bir gerçek.

Ödenemeyen Kredilerin Hazin Sonu

Tabi insanlar kredi ve kredi kartları ile bu kadar rahat yaşamaya alışınca bu yoğun basıncın bir yerlerden patlak vermesi gayet doğal. Çünkü insanlar “rahat öderim” diyerek gelecekte neler olacağını bilemeden, işlerine, gelirlerine aşırı güvenle çektikleri konut, ihtiyaç yada taşıt kredilerini, istemsiz olarak işten çıkarılma, ticari alacakların alınamaması gibi nedenlerden dolayı bir şekilde ödeyemiyorlar. Ödenemeyen krediler ise hayatın bir şakadan ibaret olmadığını son derece acı gerçeklerin de olduğunu bir şamar gibi insanların yüzüne vuruyor.

Kredi Kartlarını Kullanırken Dikkat

Kredi kartlarında da durum yukarıda bahsettiklerimizden farklı değil, zira insanların gelirlerine bakılmadan zamanında verilen kredi kartları ve bu kredi kartlarına sahip olan insanların bu kredi kartlarını kullanırken sanki başkalarının paralarını harcarmış gibi kullanmaları bir çok aile faciası ve intihar gibi acı gerçekler ile son buldu. Asgari ücretle çalışan bir insana 10.000 TL limitli kredi kartının verilmesi gelecek olan tehlikeyi adeta gözlerine sokarken, maalesef bu insanlar tatlı rüyalarından uyanmak istemediler 🙁

Yığılan İcra Dosyaları

Tabi bu durum bu insanların ekonomik anlamda dibe vurarak bu tatlı rüyadan uyanmalarını da geciktirmedi. Bir çoğu yasal takibe alınırken, yedi emin depoları icralık otomobil ve eşyalar ile dolup taştı. Öyle ki yedi emin deposu açmak günümüzün popüler meslekleri haline geldi 🙂 İcra daireleri ise bankaların icra dosyaları ile ağzına kadar dolmuş durumda…

Kredi Kullanarak Borçları Kapatmak

Kredilerini ödeyecek kadar düzenli geliri olmayan, kredi kartı borçlarını ödeyecek geliri olmayan insanlar karşılaştıkları bu acı gerçekten kurtulmak isteyen insanlar borcu borçla kapatmaya çalıştılar ve üzere yine kredi çekerek bankaların ağına tekrar düşmeye karar verdiler. Ancak bu defa akıllanmış gibi görünen bankalar bir zamanlar size sonuna kadar açık olan kapılarını, “Kredi notunuz düşük olduğu için krediniz onaylanmamıştır” diyerek kapattılar 🙁 Yada açık bir kapı bıraktılarsa da 40 tane kefili gelir belgesi gibi şeyler isteyerek 40 dereden su getiriyorlar 🙂

Kredi Notu Gerçeği

Bu gün bu durumda olan bir çok insan uzun vadeler ile kredi çekerek bankalara olan bu borçlarını kapatmak için yeniden kredi kullanmak ve bu defa ödeyebileceği meblağlar ile kredi çekerek dürüstçe borçlarını kapatmak için çaba sarf etseler de kredi notu gibi bir gerçek çıkıyor karşılarına. Zamanında ödeyemedikleri kredi ve kredi kartı borçları nedeni ile düşen kredi notları yüzünden bankalardan artık kredi çekemiyorlar.

Aktif Bank Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veriyor !.

Peki kredi notu düşük olanlar kredi kullanamayacaklar mı ? Kredi alarak en azından bankalara geçmişten kalan borçlarını ödeyemeyecekler mi ?.. Tabi ki hayır zira Aktif Bank kredi notu düşük olanlara, tüm nakit ihtiyaçları için 2 Bin TL’sından 25 Bin TL’sına kadar  kredi veriyor. Banka İnternet üzerinden yapacağınız başvuruları hızlı bir şekilde onaya kavuşturarak kredi kullanma olanağı sunarken, hızlı bir şekilde banka hesabına aktarabileceğiniz krediniz ile birlikte tüm nakit ihtiyaçlarınıza da anında çözüm buluyor.

Shares

Tags: , , , , ,

One Response “Kredi Notu Düşük Olanlar Buraya !..”

  1. Müştak Şengün AKAY
    19 Eylül 2017 at 23:13

    Bankanızdan daha önce kredi kullandım. Tekrar kredi kullanmak istiyorum.Bunun için ne yapmam gerekir. Cevap yazarsanız sevinirim.İyi akşamlar.Bol kazançlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Krediler

Shares