Go to ...

RSS Feed

Özel Sektör Çalışanlarına “295 TL” Taksitle 10 Bin TL Kredi


Özel Sektör Çalışanlarına Kredi

Vakıfbank Özel Sektör Çalışanlarına 295 TL Taksitli 48 Ay Vadeli Dosya Masrafsız 10 Bin TL Kredi – Özel sektör çalışanı olmak zor bu devirde, gerek sosyal, gerekse ekonomik şartlar çok ağır sonuçta. Bu yüzden yüz binlerce insan devlet memuru olmak adına KPSS sınavlarına giriyor. Bu sınavda başarılı olmak, kamu personeli statüsüne geçmek için gecelerini gündüzlerine katarak ders çalışıyor.

Kamu Personelleri Her Zaman Avantajlı

Sonuçta özel sektör çalışanlarında bırakın hafta sonlarını, ne gece ne gündüz belli. Kurumsal firmalar olmadıkları sürece hiç bir özel kurumda devletin belirlediği çalışma saatlerine kolay kolay uyulmuyor. Oysa ki devlette günlük 8 saat çalışma sistemi tam olarak uygulanırken, bunun dışında çıkıldığında ise fazla mesai sistemi devreye giriyor ve insanlara bu fazla çalışmalarının karşılığı olan ücretleri ödeniyor.

657 İş Garantisi Veriyor

Yıllık izin ve fazla mesai ücretlerinin dışında harcırah gibi ek ödemeler alan devlet memurlarının en büyük avantajları ise iş garantisi. Sırtına 657 zırhını geçiren bir devlet memurunun çok ekstrem durumlar olmadıkça işten çıkarılması neredeyse imkansız. Özel sektörde çalışan hemen herkes ise bir gün işten çıkarılabileceği gerçeği ve bunun getirdiği inanılmaz bir stres ile yaşıyor ve eninde sonunda bu acı gerçekle karşılaşacakları için bu insanlar hiç bir şekilde yatırım yapamıyorlar 🙁

İşKur İşverene Avantaj Sağlıyor

Özel sektörde çalışanların iş hayatı maalesef işverenlerinin iki dudağı arasında yani pamuk ipliğine bağlı. Hele de artık İşKur’un işverenlere sağladığı avantajlar varken… Aslında işsizlere istihdam sağlamak adına kurulan İşkur, İşverenlere sigorta ve maaş desteği sağladığı için eski personellere kapı gösterilmesine neden oluyor. İşverenler senelerdir yanlarında çalışan ve maaşları belli bir kıvama gelmiş eski personellerini işten çıkararak,  İşkur’dan asgari ücretle yeni personeller alıyorlar ve bu personellerin maaşlarını da 6 ay boyunca yine İşkurdan alıyorlar. Üstelik tahminen 3 yıl boyunca da kurumun sigorta desteğinden yararlanarak sigorta primi ödemiyorlar.

Özel Sektör Çalışanlarının Maaşları

Tabi yukarı da bahsettiklerimiz iş hayatının özel sektör çalışanlarına olumsuz etkileri ki bir de özel sektör çalışanı olmanın ekonomik hayata olan olumsuz etkiler var. Tabi ki o etkilerin en başında maaşlar geliyor. Maaşlar asgari olarak adlandırılan fakat neyin asgarisi olduğunu bilmediğimiz bir sisteme göre ödeniyor 🙂 Maaş zamları ise içler acısı…

Arkalarında Sendikalar Var

Özel sektör çalışanlarında maaşlar şirketin o yıl ki karına yada işverenin keyfine bağlı oranlarda artarken, kamu sektöründe devlet memuru maaşları düzenli olarak enflasyona bağlı olarak artış gösteriyor. Üstelik özel sektör çalışanları için olmayan, genel olarak sadece kamu sektöründe var olan sendikalarda bu maaş artışlarında yani memur maaşı zamlarında pazarlık yaparak önemli rol oynuyor.

Özel Sektör Çalışanlarında Kredi

Özel sektör çalışanlarının ekonomik hayatı darbeyi sadece maaşlarla yemiyor tabi ki 🙂 Devlet memurlarına bankların kapısı ardına kadar açılmışken, maaşları oranında istedikleri krediyi rahatlıkla çekebilirlerken, her şeyi, işten çıkmayı bile göze alıp büyümek, ev almak, otomobil almak isteyen ve bunun için kredi çekmek isteyen özel sektör çalışanlarına bankalar kredi vermemek adına 40 dereden su getiriyor. Kefil istiyor, gelir belgesi hatta ipotek istiyor.

Vakıfbank’tan Özel Sektör Çalışanlarına Dosya Masrafsız Kredi

VakıfBank özel sektörde çalışanların en azından bu serzenişlerini duymuş olacak ki onlar için yepyeni bir kredi kampanyası düzenlemiş. Dosya masrafının alınmadığı bu kampanyada özel sektör çalışanları aylık 295 TL gibi taksitlerle 48 ay vadeli 10 Bin TL kredi çekebiliyorlar. Kredinin geri ödemesi ise 4 yılda 14.160 TL oluyor.

Siz de özel sektör çalışanı iseniz ve böyle bir paraya ihtiyacınız var ise bu krediyi dikkate almanızı öneririz.

Shares

Tags: , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Hesaplı Krediler

Shares