Go to ...

RSS Feed

Tüm Bankaların İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları 2017 Eylül


Bankaların Kredi Faiz Oranları, En düşük Faiz Hangi Bankada, En Hesaplı Kredi Veriyor? En Uygun Kredi Nerede? 2017 Bankaların Faizleri – Değerli dostlarım, sizler için çok özel bir yazı derledim. Malum kredi hepimize lazım ve piyasada bir çok banka var. Faiz oranları da havalarda. Adeta kanat takmış uçuyor 🙂 Kredi çekmek kaçınılmaz. Ama hiç olmazsa hesaplı ve düşük faizli olanını alma niyetindeyiz. Aramızda ben fazladan para bankalara vermek istiyorum diyen yoktur herhalde. Bende toplum genelinde sorulan; hesaplı kredi nerede? sorusunu sizler için cevaplandırmaya çalışacağım. Bu açıdan da sizlerden ricam LÜTFEN BU YAZIYI ARKADAŞLARINIZIN DA GÖREBİLMESİ İÇİN FACEBOOK HESABINIZ İLE PAYLAŞINIZ.

BANKALARIN İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Deminde dediğim gibi yazımın kalan kısmında bankaların faiz oranlarını sizler için bir araya getirmeye çalışacağım. Tabi ki de bu yazı eylül ayını kapsayacak. Sonbahara girmiş olduk ve bankalar nasıl faiz uyguluyor? vatandaşlar merak ediyor. 10 lira bile fazladan olsa kimse ödemek istemiyor. Düşünün 48 ay vade ile kredi çektiniz ve diğer bankaya göre 10 TL fazla ödüyorsunuz. Kredi sonunda 480 TL cebinizden fazladan para açıkmış oluyor. Sizce buna gerek var mı? Bu para ile evinizin diğer ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. O halde hazırsanız Eylül ayında kredi veren bankaların faiz oranlarını hep birlikte inceleyelim.

GARANTİ BANKASI (HACI ABİ NE YAPTIN YAW)

Garanti bankası sonbahar kredisi ile sizleri selamlıyor. Ama ne selamlama 🙂 75.000 TL’ye kadar kredi alınabiliyor. Tabi müşteriler bankaya uğramadan internetten de kredi alabilirler. Kredi vadesi desen 3 ay ile 48 ay arasında yapılabiliyor. Şimdi gelelim en önemli hususa. Faiz oranına yani. Garanti bankası %1,89 ile %1,29 arasında faiz uyguluyor. Kredi limiti arttıkça faiz oranı azalıyor. Sizce yüksek mi? %1,29 normal bir seviye. Ama daha yukarısı için aynı şeyi söyleyemem. Örneğin 5.000 TL kredi aldığınızda %1,89 faiz uygulanıyor. Yada 10.000 TL kredide %1,69 oranı sunuluyor. Burada garantiya hayrola demeden geçemiyorum 🙂 yüksek kredide faiz oranı normal seviyelerde.

AMAN ALLAH’IM AKTİFBANK’I DUYDUNUZ MU?

Aktifbank kolay kredi sunduğunu iddia eden bir banka. Ayrıca öyle düşük kredi notunu da dert etmiyor. 2.000 TL ile 30.000 TL arasında da online olarak krediye başvuru yapabiliyorsunuz. Vade sayısı en az 3 ay yapılabiliyor. En çok da 48 ay yapılıyor. Peki faiz oranı nasıl? Tüm vadelerde ve limitlerdeki uygulanan faiz %2,29 dur. Aman Allah’ın demenden geçemiyorum. Adeta dilim tutuldu. Feriştahım döndü 🙂 Bu oran çok yüksek. Ama buna rağmen de başvuruların yapıldığının altını çizelim. Özellikle kredi notu düşük olanlar tercih ediyor.

HALKBANK İÇİMİ RAHATLATTI

Halkbank yüreğime birazda olsa su serpmiş oldu. Zira faiz oranlarını duyunca içim rahatladı. İki farklı faiz oranı sunuyor. Bunlardan ilki tahsis ücreti ödemek isteyenlere %1,13 olarak takdim ediliyor. İkinci olarak da tahsis ücreti ödemek istemeyenlere %1,19 olarak sunuluyor. Bu oranlar gerçekten de çok düşük geldi bana. 50.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Taksit sayınızı da 48 aya kadar tercih edebiliyorsunuz.  Tüm kampanyalarda olduğu gibi burada hayat sigortası yaptırılıyor.

ZİRAAT BANKASI DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ

Arkadaşlar genel anlamda devlet bankalarının daha düşük faiz ile kredi verdiklerini söyleyebiliriz. Ziraat bankası da %1,19 faiz oranı ile kredi alabilmenize imkan tanıyor. Tabi kredi tahsis ücreti mutlaka ödenmesi gerekiyor. Bunun dışında gelir belgenizi de bankaya sunmanız gerekiyor. Zaten gelirinize göre alabileceğiniz kredinin üst limiti belirleniyor. Ziraat bankası maaş müşterileri daha düşük faiz ile kredi alabiliyor. Bununda altını çizelim. Hayat sigortası da yaptırılması şart.

YAPI KREDİ BANKASI ORTA SEVİYELERDE

şimdiye kadar piyasanın en yüksek ve en düşük faiz oranlarına baktığımızdan yapı kredinin orta seviyelerde olduğunu belirtebiliriz. Zira yapı kredi bankasının belirlediği en düşük faiz oranı %1,27 iken, en yüksek faiz oranı ise %1,39 dur. Müşteriler bankaya gitmeden rahatlıkla kredi başvurusunda bulunabilirler. Kredinin en alt limiti 1.000 TL dir. En yüksek limiti ise bulunmuyor. Kredi vadesi de en uzun 48 ay olarak tercih edilebiliyor. Hayat sigortası yaptırıldığı gibi, tahsis ücreti de alınıyor.

AKBANK’TAN ORTA SEVİYELERDE KREDİ KAMPANYASI

Akbank’ta kredi veren bankalardan bir diğeri. Kredi limiti sizin bankaya sunduğunuz gelir belgenize göre belirleniyor. Kredi vadesi 48 aya kadar tercih edilebiliyor. Bunun dışında faiz oranları nasıl? isterseniz inceleyelim. %1,45 ile %1,29 aralığında değişiyor. 50.000 TL ve üstü için %1,29 faiz oranından yararlanabilirsiniz. Akbank müşterileri isterse internetten yada mobil şubeden başvurularını gerçekleştirebilirler. Hayat sigortası yapılıyor. Tahsis ücreti olarak da alacağınız kredinin binde beşi oranı kadar ödeme yaparsınız.

VAKIFBANK İLE HESAPLI VE YÜKSEK LİMİTLİ KREDİ

Vakıfbank da bir devlet bankası. Ayrıca sunduğu krediler de faiz oranları oldukça hesaplı. Tabi piyasa şartlarına göre konuşuyorum. Vakıfbank’tan 1.000 TL kredi alabileceğiniz gibi, 90.000 TL de kredi alabilirsiniz. Kredi limiti çok yüksek. Ayrıca kredi vadesini de 3 ay ile 48 ay arasında yapabilirsiniz. Faiz oranları kredi limitine göre ve kredi tahsis ücreti ödeme isteğinize göre değişiyor. Bununla beraber en düşük faiz oranı %1,16 dır. En yüksek faiz oranı ise %1,25 dir. Tahsis ücretini öderim diyenler uygun faizli krediye kavuşabilirler.

QNB FİNANSBANK KREDİ NOTUNA GÖRE FAİZ UYGULAMASI

Qnb finansbank faiz oranlarını daha çok kredi notunu baz olarak belirlemiş. Kredi notu yüksek olanlar düşük faiz ile kredi alabiliyorken, kredi notu düşük olanlar ise yüksek faize mahkum oluyor. Bunu başta diyelim de, sonra bizlere kızmayın. En düşük faiz oranı %1,28. En yüksek faiz oranı %1,73 dür. 1.000 TL kredi ile 30.000 TL arasında alabiliyorsunuz. Burada da müşteriler internetten hafta sonu dahi olsa kolay bir şekilde kredi alabilirler. Kredi vadesi de en fazla 48 ay olabiliyor.

FİBABANKA VADE SAYISINA GÖRE FAİZ ORANLARI

Fibabanka da eylül ayında kredi veren bir diğer banka. Yalnız faiz oranlarını belirlerken vade sayısını dikkate alıyor. Eğer alacağınız krediyi 3 ay ile 36 ay arasında yaparsanız %1,45 oranı uygulanacaktır. Eğer alacağınız krediyi 37 ay ile 48 ay arasında yaparsanız %1,33 oranı uygulanacaktır. Tahsis ücreti uygulaması fibabanka da bulunuyor. Hayat sigortası da ödemeniz gerekiyor. Müşteriler internetten başvuru yapabilirler. Ayrıca kredilerine de internetten ulaşabilirler.

ING BANK KREDİ NOTUNA GÖRE FAİZ

Ing bank 50.000 TL’ye kadar kredi alabilmenize olanak tanıyor. Bununla birlikte vade sayınızı da 48 aya kadar tercih edebilmenizi sağlıyor. Yalnız burada faiz oranları kredi notunuza göre değişiyor. En düşük faiz oranının %1,19 olduğunu belirtelim. Bunun dışında en yüksek faiz oranı ise %1,39 dur.

 

 

Shares

Tags: , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Hesaplı Krediler

Shares