Go to ...

RSS Feed

Vakıfbank’tan Kamu Çalışanları İçin Kaçırılmayacak Yaz Kredisi


Yaz Kredisi Veren Bankalar Olmasa

Kamu Çalışanları İçin En Uygun Kredi Fırsatları – Havalar ısındı, muhtemelen daire de kimse yok, herkes bir yerlere kaçtı. Bir çok devlet dairesinde olduğu gibi sizin dairenizde işler tamamen size kaldı ve tatilde olan personeller sebebi ile işler ağır aksak ilerliyor. Aslında bu sene izninizde müsaitti ama geçmişten gelen kredi borçları, evin, yeni alınan arabanın kredi borçları nedeni ile bir kaç yıl dişinizi sıkmanız gerekiyor. Aslında deniz kenarında bir otelde 5 – 10 gün olmasa bile 1 hafta memlekete gitmek de fena olmazdı ama krediler var, bu yıl okula yeni başlayan çocuklar var. Masraf çok, dolayısı ile tatil bizim için haram 🙁

Tatil Lüks Değil

Aslında tatil lüks değil son derece doğal bir ihtiyaç, zira koca bir yıl boyunca yan gelip yatmadınız, karda kışta sabah akşam çalıştınız. Biraz ara verip, denize girmek, kızgın kumlarda bir kış boyunca masa başında adeta bir çaydanlık gibi kireçlenen sırtınızı dinlendirmek, olmadı memlekete gidip biraz memleket havası almak, ana ocağında vakit geçirerek kafayı boşaltmak sizinde hakkınız. Fakat yukarı da belirttiğimiz gibi borçlar adeta ayaklarınıza bir zincir vuruyor.

Tatilinizden Vazgeçmeyin

Geçmişten gelen borçlar, yarınlara umutla bakmak için alınan ev yada otomobiller nedeni ile insanlar sosyal ihtiyaçlarından vazgeçiyorlar. Bu ekonomi kavramları içerisinde anlaşılabilir bir durum ve bu güne kadar bizlere bir öğreti olarak sunuldu. Bakınız Ağustos Böceği ile Karınca hikayesi 🙂

Bu Yazın Modası Yaz Kredileri

Fakat insanların bu durumda olduğunu gören banklar daha fazla kredili müşteri sahibi olmak durumdan fayda sağlamak adına yaz kredisi adı altında uzun vadeli cazip faiz oranlarına sahip yaz kredisi kampanyaları düzenliyorlar. Bir çok bankanın kredi ürünleri arasında yer alan kredisi furyasına yeni yeni bankalarda katılmaya devam ederken, kredivarmi.com olarak bizlerde bu yaz kredilerini mercek altına almayı sürdürüyoruz.

Bir Çok Banka Yaz Kredisi Veriyor

Bu sayfamızda Vakıfbank’ın Yaz Kredisi inceleyeceğiz ancak öncesinde sizlere bir fikir vermesi açısından daha önceki sayfalarımızda incelediğimiz yaz kredilerini sizlere bir hatırlatmak isteriz ;

 

Vakıfbank Yaz Kredisinde Kamu Çalışanlarını Unutmadı

Vakıfbank özel sektör çalışanları da dahil olmak üzere bir çok kesimi kapsayan Yaz Kredisi fırsatında kamu çalışanlarımızı da unutmadı ve onlar için bu kampanya da bir yer açtı. Minimum 1000 TL, maksimum 90.000 TL’sı kullanabildiğiniz bu kredi de vadeleri ise 3 ay ile 48 ay arasında tercih edebiliyorsunuz. Bu kredinin en güzel taraflarından biri ise 3 ayda bir, aylık eşit taksitli, 3 ay ertelemeli veya değişken taksitli olarak ödeme alternatifinin bulunması.Üstelik Masrafsız kredi çekme seçeneğiniz de var.

Kredi Hesaplama Örnek Tablo

Diyelim ki yaz tatili veya başka ihtiyaçlarınızı gidermek adına 90.000 TL Vakıfbank Kamu çalışanlarına özel yaz kredisi aldınız ve kredi vadenizi de 48 Ay olarak belirlediniz. Kredi tahsis ücreti ödemek istediğinizi de bankaya ilettiniz. Bu isteğiniz nedeni ile banka size faiz olarak %1,14 oranını sunuyor. Bu faiz oranına göre aylık taksit tutarınız 2.569,85 TL oluyor. Kredi tahsis ücreti olarak da %0.05 üzerinden 450 TL’sına tekamül ediyor. Efektif yıllık faiz oranı da %18,0494 oluyor.

Dilerseniz Kredi Tahsis Ücreti Alınmıyor

Yine 48 Ay vadeli 90.000 TL kredi almaya karar verdiniz ancak bu defa bankaya kredi tahsis ücreti ödemek istemediğinizi belirttiniz. Bu durumda faiz oranı %1,25’e yükseliyor. Aylık taksit tutarınız 2.643,75 TL olarak belirlenirken kredi tahsis ücretiniz yine 450 TL oluyor. Efektif yıllık faiz oranı ise %19,5618 rakamına yükseliyor.  Kredi Tahsis Ücreti isteyin veya istemeyin hayat sigortasını mecburen yaptırıyorsunuz. 35 Yaşında erkek bir müşteri iseniz yıllık hayat sigortası tutarınız 319,91 TL yapıyor.

Shares

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Krediler

Shares