Go to ...

RSS Feed

Ziraat Bankasından 3 Ayda 1 Ödemeli Krediyi Biliyor Musunuz ?


Krediye İhtiyacınız Mı Var ?

3 Ayda 1 Ödemeli Kredi – Ödeme yükü altında ezilmediğimiz da daha doğrusu bütçemize göre, ödeyebileceğimiz türden ve rakamlarda kredi çektiğimizde kredi kullanmak kadar makul ve mantıklı bir durum yoktur herhalde. Gidip eşten dosttan borç istemektense kendi yağınızla kavrulmak en iyisidir. Bu gün bir çok insan da bu şekilde düşünerek borç para peşinde koşmaktansa, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi çekiyor, ev alıyor, otomobil alıyor, işlerini büyütüyor veya çeşitli ihtiyaçlarını banka kredileri ile gideriyor.

Banka Kredileri İmdada Yetişiyor

İnsanlar maaşları yada gelirleri doğrultusunda bankalardan kredi çekip, tabi belirli bir faiz karşılığında bu borcu düzenli aralıklar ve eşit taksitler halinde rahat rahat ödeyerek yatırım yapıyor yada geçmişten gelen borçlarını kapatıyor. Bu gün ülkemizde ev sahibi yada araba sahi olan bir çok insanın bu menkul ve gayri menkulleri bir şekilde kredi kullanarak aldıklarını görüyoruz. Olaya bu şekilde baktığınızda kredi kullanmak oldukça akıl karı olarak görünüyor.

Düzenli Geliri Olanlar İçin Kredi Büyük Avantaj

Fakat düzenli bir maaşa bağlı olmayan, ancak belirli bir geliri olan insanlar için kredi kullanmak biraz risk teşkil ediyor, zira tüm bankaların kredi kampanyalarına baktığınızda kredi geri ödeme taksitlerinin aylık vadelere bölündüklerini, kısacası kredi taksitlerinin aydan aydan ödemeli oluğunu görüyoruz. Aylık düzenli bir maaşı olmayan fakat yeterli geliri olan bir çok insan da bu yüzden ya kredi çekemiyor yada çektikleri kredilerin aylık taksitleri altında eziliyor. Kredilerinin aylık ödemesi geldiğinde yine borç para için eşe dosta el açmak zorunda kalıyor 🙁

Kredi Taksitleri Aylık Olmasa

Bankaların aylık taksitlerle kredi vermeleri nedeni ile bu durumda olan insanların bir çoğu kredi avantajını kullanmak yerine akrabalardan altın yada döviz karşılığı borç alarak ihtiyaçlarını gideriyor. Aslında taksit aralıkları şöyle biraz daha fazla olsa, mesela 3 ayda bir ödemeli taksitlerle krediler verse bankalar bir çok insan kredi kullanacaktır. Bu size biraz ütopik gelebilir yada bizim tatlı bir hayal aleminde yaşadığımızı düşünebilirsiniz. Ancak bu durumu fark edip, kredi taksitlerini tam da bizim hayal ettiğimiz gibi 3 ayda 1 ödemeli olarak belirleyen bir banka da yok değil hani 🙂

Ziraat Bank 3 Ayda 1 Ödemeli Kredi

O banka ise bir kamu bankası olan Ziraat Bank. Diğer bankalardan çok farklı bir ödeme sistemine sahip Ziraat Bank, gelen yoğun taleplere sessiz kalmayarak başlattığı kampanyada üç ayda bir ödeme olanağı sunuyor. Bu kampanya sayesinde ihtiyaç kredisi çekmek isteyen fakat her ay düzenli ödemede zorlanan ihtiyaç sahiplerinin hayatları da bir nebze olsun kolaylaşıyor.

Hem Masrafsız Hem 3 Ayda Bir Ödemeli

Klasik ihtiyaç kredisi yöntemlerinden çıkarak müşterilerin talepleri doğrultusunda üç ayda bir ödeme imkanı sağlanan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisinde dilerseniz herhangi bir masraf da ödemiyorsunuz. Bu kredi kampanyasında faiz oranları ise çekilen miktar ve vade seçeneklerine göre değişiklik gösteriyor.

Ziraat Bank 3 Ayda 1 Ödemeli Kredi Faiz Oranları

Bu kampanyanın değişken faiz oranlarına da şöyle bir göz atacak olursak ; 10.000 TL kredi için faiz oranı % 1,26 oluyor. 48 ay olarak vade belirlenirse ay bazında üç ayda bir 896,19 TL ödeyerek borcunuzu kapatabiliyorsunuz. Anlayacağınız faiz oranları tercih ettiğiniz vade seçeneklerine göre doğru orantılı olarak yükselecektir.

Her ne kadar masrafsız da olsa diğer tüm krediler gibi Ziraat Bankasının üç ayda bir ödemeli masrafsız ihtiyaç kredisi içinde hayat sigortasını yapma zorunluluğunuz var. Ziraat bankasının bu hayat sigortası için ise senede 206 TL ödemeniz gerekiyor. Vadenizi fazla tutar iseniz ödeyeceğiniz hayat sigortası miktarı artacaktır aksine ise düşük olacaktır.

Shares

Tags: , , , , ,

3 Responses “Ziraat Bankasından 3 Ayda 1 Ödemeli Krediyi Biliyor Musunuz ?”

  1. Aykut kara
    25 Eylül 2017 at 22:15

    Çook güzel teşekkürler

  2. Hüseyin Aygül
    27 Eylül 2017 at 22:45

    Çok güzel olur ama kiredi Almıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Krediler

Shares