Go to ...

RSS Feed

Emeklilere 48 AY Vadeli 5.000 TL Mini Kredi


Emekliler İçin Mini Kredi

Halk Bankası Emekli Kredisi, Düşük Faizli Emekli Kredileri, Emeklilere Özel Hesaplı İhtiyaç Kredisi – Emekli oldunuz en nihayetinde, artık yılların verdiği yorgunluğu Ayvalıkta ki yazlıkta atma zamanı, gündüzleri yazlık bahçesinde hamak keyfi, akşamları ise deniz kenarında balık tutarak geçiyor günleriniz muhtemelen 🙂 Ancak emeklilik bu kadar güllük gülistanlık değil maalesef, zira emekli maaşlarının yerlerde süründüğü ülkemizde emeklilerimizin bırakın Ayvalıkta ki yazlığını çoğunun hali hazırda kendilerine ait bir evleri bile yok.

Emeklinin Derdi Bitmiyor

Kısacası emekliler Türk emeklileri için öyle yan gelip yatmak gibi bir durum yok:(  Elektrik faturası, su faturası, doğalgaz faturası, bir de üstüne kreması ev kirası derken mini minnacık maaşları kuş olup uçuyor adeta ceplerinden. Sonra ay sonunu getiremedikleri için utana sıkıla çocuklardan, ahiretliklerden,eşten dosttan borç isteme sıkıntısı başlıyor. Yıllarca üst mevkiler de görev yapmış insanlar için çok ağır bir durum, zaten bir çok emeklimiz de “kol kırılır yen için de kalır” diyerek borç istemekten vazgeçip ihtiyaçlarını bir sonra ki bahara erteliyor. Bu durumu kendilerine yediremeyen emeklilerimiz ise kredilere yükleniyor.

Emekliler Kredi Başvurusu Rekoru Kırıyor !..

Oğlan evlenecek kredi, kız üniversiteye gidecek kredi…. Maalesef ülkemizde en fazla kredi başvurusu yapan kesimlerin başında emekliler geliyor. İşin kötü tarafı ise emeklilerin bir çoğu acil paraya ihtiyaçları olduğundan pek fazla araştırma yapmıyor. Dolayısıyla da genelde yüksek faiz ile kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Oysa ki biraz araştırma yapsalar, internetle sadece Facebook bazında değil, finansal yönden de haşır neşir olsalar emeklilere özel çok hesaplı krediler olduğunu görecekler 🙂

Kredivarmi.com En Uygun Emekli Kredilerini Araştırıyor

Bizler kredivarmi.com olarak emeklilerimizin bu zaafını elimizden geldiğince avantaja çevirmeye çalışıyor ve ülkemize yıllarca hizmet etmiş olan emekliler için en uygun kredileri incelemeye ve sayfalarımızda bilgilerinize sunmaya devam ediyoruz. Mesela bu sayfamızda Halkbank’ın emekliler için düzenlediği Mini Kredi kampanyasını emeklilerimiz için tüm detayları ile birlikte masaya yatırıyoruz.

Halk Bakası Düşük Faizli Emekli Mini Kredi

Halk Bankasının Emeklilere özel olarak düzenlediği bu kampanyada üst limit olarak 5.000 TL belirlenmiş. Bu rakam bir çok insan için ufak bir meblağ gibi görünse de bir çok emekli için oldukça güzel bir rakam. Üstelik geri ödemesinin 48 ay olduğunu düşünürsek, çoğu emeklimizin, geçmişten kalan ufak tefek borçlar, ev tadilatı, otomobil masrafları, torun hediyeleri veya en azından yaklaşan kurban bayramı masrafları ve kurbanlık gibi çeşitli yaralarını saracağını düşünüyoruz.

Emekli Kredisi Örnek Hesaplama

5.000 TL ve 48 Ay Vade için belirlenen faiz oranı ise bir çok bankanın verdiği oranın çok çok altında, zira Halk Bankası bu kampanyasında emeklilere sadece  %1,12 faiz oranı ile veriyor.  Bu faiz oranı ile 48 ay vadeli 5.000 TL kredi kullanan bir emeklinin ödeyeceği aylık taksit tutarı ise 142,03 TL oluyor.  5.000 Liranın geri ödemesi ise 4 yılının sonunda 6.817,44 TL’sına tekamül ediyor. Tabi hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti her kredide olduğu gibi bu kredide zorunlu. Hayat sigortası cinsiyet ve yaşa bağlı olarak değişiklik gösterirken, kredi tahsis ücreti olarak 26,25 TL alınıyor.

SMS İle Emekli Kredi Başvurusu

İnternet ile aranız iyi olmayabilir, ancak Halkbankasının Emekliler için Mini Kredi Kampanyasına dilerseniz SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Bankaya gidip, sıra beklemeden tek bir SMS ile kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Mesaj olarak her birinin arasına bir boşluk olacak şekilde MINI, T.C Kimlik Numarası, Aylık Gelir, Talep Ettiğiniz Kredi Tutarını yazıyorsunuz. Sonrasında ise bunu 3452‘ye göndermeniz yeterli oluyor. Örnek Mesaj; MINI 33333333111 2350 5000 )

Shares

Tags: , , , ,

2 Responses “Emeklilere 48 AY Vadeli 5.000 TL Mini Kredi”

  1. 25 Eylül 2017 at 21:34

    yardımcı oldunuz tşkl.

  2. garip pınarbaşı
    28 Eylül 2017 at 11:31

    sadece 5000 tl acil ihtiyacım var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Emekli

Shares