Emeklilere 48 AY Vadeli 5.000 TL Mini Kredi

Emekliler İçin Mini Kredi

Halk Bankası Emekli Kredisi, Düşük Faizli Emekli Kredileri, Emeklilere Özel Hesaplı İhtiyaç Kredisi – Emekli oldunuz en nihayetinde, artık yılların verdiği yorgunluğu Ayvalıkta ki yazlıkta atma zamanı, gündüzleri yazlık bahçesinde hamak keyfi, akşamları ise deniz kenarında balık tutarak geçiyor günleriniz muhtemelen 🙂 Ancak emeklilik bu kadar güllük gülistanlık değil maalesef, zira emekli maaşlarının yerlerde süründüğü ülkemizde emeklilerimizin bırakın Ayvalıkta ki yazlığını çoğunun hali hazırda kendilerine ait bir evleri bile yok.

Emeklinin Derdi Bitmiyor

Kısacası emekliler Türk emeklileri için öyle yan gelip yatmak gibi bir durum yok:(  Elektrik faturası, su faturası, doğalgaz faturası, bir de üstüne kreması ev kirası derken mini minnacık maaşları kuş olup uçuyor adeta ceplerinden. Sonra ay sonunu getiremedikleri için utana sıkıla çocuklardan, ahiretliklerden,eşten dosttan borç isteme sıkıntısı başlıyor. Yıllarca üst mevkiler de görev yapmış insanlar için çok ağır bir durum, zaten bir çok emeklimiz de “kol kırılır yen için de kalır” diyerek borç istemekten vazgeçip ihtiyaçlarını bir sonra ki bahara erteliyor. Bu durumu kendilerine yediremeyen emeklilerimiz ise kredilere yükleniyor.

Emekliler Kredi Başvurusu Rekoru Kırıyor !..

Oğlan evlenecek kredi, kız üniversiteye gidecek kredi…. Maalesef ülkemizde en fazla kredi başvurusu yapan kesimlerin başında emekliler geliyor. İşin kötü tarafı ise emeklilerin bir çoğu acil paraya ihtiyaçları olduğundan pek fazla araştırma yapmıyor. Dolayısıyla da genelde yüksek faiz ile kredi çekmek durumunda kalıyorlar. Oysa ki biraz araştırma yapsalar, internetle sadece Facebook bazında değil, finansal yönden de haşır neşir olsalar emeklilere özel çok hesaplı krediler olduğunu görecekler 🙂

Kredivarmi.com En Uygun Emekli Kredilerini Araştırıyor

Bizler kredivarmi.com olarak emeklilerimizin bu zaafını elimizden geldiğince avantaja çevirmeye çalışıyor ve ülkemize yıllarca hizmet etmiş olan emekliler için en uygun kredileri incelemeye ve sayfalarımızda bilgilerinize sunmaya devam ediyoruz. Mesela bu sayfamızda Halkbank’ın emekliler için düzenlediği Mini Kredi kampanyasını emeklilerimiz için tüm detayları ile birlikte masaya yatırıyoruz.

Halk Bakası Düşük Faizli Emekli Mini Kredi

Halk Bankasının Emeklilere özel olarak düzenlediği bu kampanyada üst limit olarak 5.000 TL belirlenmiş. Bu rakam bir çok insan için ufak bir meblağ gibi görünse de bir çok emekli için oldukça güzel bir rakam. Üstelik geri ödemesinin 48 ay olduğunu düşünürsek, çoğu emeklimizin, geçmişten kalan ufak tefek borçlar, ev tadilatı, otomobil masrafları, torun hediyeleri veya en azından yaklaşan kurban bayramı masrafları ve kurbanlık gibi çeşitli yaralarını saracağını düşünüyoruz.

Emekli Kredisi Örnek Hesaplama

5.000 TL ve 48 Ay Vade için belirlenen faiz oranı ise bir çok bankanın verdiği oranın çok çok altında, zira Halk Bankası bu kampanyasında emeklilere sadece  %1,12 faiz oranı ile veriyor.  Bu faiz oranı ile 48 ay vadeli 5.000 TL kredi kullanan bir emeklinin ödeyeceği aylık taksit tutarı ise 142,03 TL oluyor.  5.000 Liranın geri ödemesi ise 4 yılının sonunda 6.817,44 TL’sına tekamül ediyor. Tabi hayat sigortası ve kredi tahsis ücreti her kredide olduğu gibi bu kredide zorunlu. Hayat sigortası cinsiyet ve yaşa bağlı olarak değişiklik gösterirken, kredi tahsis ücreti olarak 26,25 TL alınıyor.

SMS İle Emekli Kredi Başvurusu

İnternet ile aranız iyi olmayabilir, ancak Halkbankasının Emekliler için Mini Kredi Kampanyasına dilerseniz SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Bankaya gidip, sıra beklemeden tek bir SMS ile kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Mesaj olarak her birinin arasına bir boşluk olacak şekilde MINI, T.C Kimlik Numarası, Aylık Gelir, Talep Ettiğiniz Kredi Tutarını yazıyorsunuz. Sonrasında ise bunu 3452‘ye göndermeniz yeterli oluyor. Örnek Mesaj; MINI 33333333111 2350 5000 )

Kredi Notu Düşük Emeklilere 50.000 TL İhtiyaç Kredisi

Kredi Notu Düşük Emekliler

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Emekliler İçin Cazip Krediler PTT Kredi N Kolay Kredi Aktif Bank Kredileri  –  Emeklilik zor zanaat memlekette… Yıllarca emeklilik hayali kur, çalış didin, prim gün sayısını tamamla, yaşını bekle, gerekirse borçlan ve bir şekilde emekli ol. Her şey emekli olunca son bulacak, sabah erken kalkıp işe gitmek gibi bir sorun kalmayacak, yılların verdiği bu yorgunluk da emekli maaşları ile çatır çatır atılacak 🙂  Gibi gelse de aslında hepimiz ülke gerçeklerini biliyoruz.

Emeklilik Gerçekleri

Hani askerden gelen gençlere, büyükleri tarafından söylenen ve artık bir atasözü haline gelmiş “Asıl Askerlik Şimdi Başlıyor” öngörülerinde olduğu gibi emekli olanlar için de asıl çalışma hayatının şimdi başladığı gerçeğini söylemek gerçekten bizi üzüyor ama maalesef gerçekler acıdır ve dostlar acı söyler. Çünkü Türkiye’de emekli maaşları yerlerde sürünüyor. Bir çok emekli açlık sınırında. Her ne kadar son yıllarda hükumet bu durumu görüp emekli maaşlarında azda olsa iyileştirmeye gitmiş olsa da 50 TL, 100 TL gibi ufak tefek artışlar emekliler derdine derman olmuyor maalesef.

Emekli Maaşları ile Geçinmek

Hele bir de yıllarca çalıştığı hale henüz ev bark sahibi olamamış emekliler var ki onların durumu daha da zor, zira sırtlarında bir de kira yükü var. Maaşlarının büyük bir bölümünü ev kirası götürürken, elektrik, su doğal gaz gibi insani giderler ve mutfak masrafları için  emekli cebindeki para yetmiyor doğal olarak. Ancak sonuçta bu son derece sosyal ve insani ihtiyaçların bir şekilde ödenmesi, buzdolabının, saray kileri kadar olmasa da ay sonunu getirecek kadar doldurulması gerekiyor.

Emekliler Borç İçerisinde

Tabi bu ihtiyaçları karşılamak için de ya bu yaştan sonra çocuklardan borç isteniyor ya kredi kartına yükleniliyor ve ya eşten dosttan borç para aranıyor. Hani evlatlardan alınan paralar, emekli babaların, annelerin yüreğini biraz burksa da asıl yaralayan ödenemeyen kredi kartı borçları oluyor. Günden güne büyüyen bu borçlar ödenemez hale geliyor ve emeklinin tek desteği olan kredi kartı da elinden gidiyor. Emekliler bu defa kredi kullanarak tüm borçlarından kurtulma yoluna gitseler de bu defa karşılarına geçmiş borçlarından dolayı düşen “kredi notu” duvarı çıkıyor.

Kredi Notu Düşen Emekliler

Kredi kullanarak kredi kartı, elektrik, su, doğal gaz gibi geride kalan tüm borçları temizlemek niyetinde olan emekliler düşük kredi notu nedeni ile kredi de kullanamayınca bir kez daha yüreklerini burkarak, istemeye istemeye çocuklarının kapısını çalmak zorunda kalıyor. Aslında kalıyordu demek daha doğru olacaktır zira artık kredili müşteri portföyünü arttırmak isteyen yeni yeni bankalar, yeni yeni sistemler sadece kredi notu düşük emeklilere değil hemen herkese anında kredi veriyorlar.

AktifBank PTT İşbirliği İle Emeklilere Anında Kredi

İşte kredivarmi.com’un bu sayfasında bu durumda olan emekliler için bir kredi kampanyasına göz atıyoruz. Aktifbank ve PTT tarafından düzenlen bu kampanya dahilinde kredi notu düşük olan emekliler PTT’den şartsız ve kefilsiz kredi alabiliyorlar. Tabi burada kredi notu düşük derken tabi ki çok riskli durumda olanlar kastedilmiyor. Kredi notu orta ve az riskli olanlar ve bankalardan sadece bu yüzden kredi alamayanlar bu krediden yararlanabiliyorlar.

Krediden Yaralanabilmek İçin

Tabi bu krediden yararlanmanın belirli şartları var. Bunlardan ilki emekli maaşınızı PTT’den alıyor olmanız. Tabi emekli maaşını PTT’ye transfer edenlerde bu kampanyadan yararlanabiliyorlar. Bunun dışında, aylık düzenli geliriniz olması ve kredi sicilinizde de herhangi bir sorun olmaması gerekiyor. Eğer bu koşulları sağlıyorsanız düşük kredi notunuzu dert etmenize gerek yok. Size en yakın PTT merkezine uğrayıp kredi formunu bir kaç dakika içerisinde doldursanız, 5 -20 dakika kadar bir kredi onay sürecinin ve buna başlı olarak başvurunuzun onaylanması haline paranızı PTT şubelerinden anında çekebilirsiniz.

Kredide Yaş Sınırı

Tabi bu kredi de bir de yaş haddi var. Yaş kriteri ile kredi vadesinin toplamı 48’i geçemiyor. Yaşınız 80 ise 48 ay vadeli kredi çekebiliyorsunuz. 80 ve 80 yaşının altında olan emekliler 4 yıl vade ile kredi kullanabilirken, 80 yaş üzeri emekliler 2 ay vadeli kredi kullanabiliyor.

Örnek Kredi Hesaplama

Dilerseniz şimdi bu kredinin bizi asıl ilgilendiren hesap kitap kısmına… Şimdi 20 Bin TL gibi bir paraya ihtiyacınız olduğunu ve bu ihtiyacınızı gidermek adına PTT ve Aktifbank’ın sağladığı bu krediyi 48 ay vade seçeneği ile kullanmaya karar verdiğinizi varsayalım. Faiz oranı sabit olduğundan %1,89 faiz oranı ile karşılaşıyorsunuz. Bu faiz oranı ile aylık kredi taksit tutarınız 688,10 TL olurken, kredinin yıllık toplam maliyet oranının da %31,2704 tekamül ediyor.

İtiraf etmek gerekirse PTT Aktifbank işbirliğinden doğan bu kredide faiz oranları bir hayli yüksek. Ancak insanlar el mecbur bu kredileri kullanıyorlar, zira kredi notuna çok bakılmadan, şartsız ve koşulsuz kredi alabiliyorlar.

ICBC’den SGK Emeklilerine Çok Hesaplı Kredi

Emeklilere Özel Kredi

ICBC Ban Kredi Faizleri Emekliler İçin Düşük Faizli Kredi – Emeklilik geldi çattı, SGK prim gün sayınızı nihayet doldurdunuz. Yıllardır bu günün hayalini kuruyordunuz mutlaka. Yılların yorgunluğunu yaylalıkta, yazlıkta yan gelip yatarak atacaksınız, artık çalışmayacak, keyif çatacak, emekli maaşınız ile son yolculuğa doğru geçinip gideceksiniz…

Emekli Maaşları Çok Düşük

En azından siz böyle düşünüyorsunuz ama maalesef kazın ayağı öyle değil, üzülerek hatırlatmak isteriz ki Türkiye’de emekli maaşları çok düşük. Bırakın tatile falan çıkmayı, çarşıya pazara gidemeyecek durumda olan Emekliler var. Elektrik faturası, doğalgaz faturası, su faturası eğer ev kira ise birde üstüne kira parası derken, henüz ay dönmeden aylıklar adeta bir kuş misali ceplerinden uçup gidiyor. Emekliler ayın sonunu getiremedikleri gibi, eşe dosta, çoluk çocuğa borçlanıyor.

Bir Çok Emekli Çalışmak Zorunda

Tabi bu borçlanma olayı bir süre sonra çığrından çıkıyor, bıçak kemiğe dayanıyor ve sözde emekliler çalışma hayatına geri dönmeye karar veriyorlar. Vasıfsız ise şoförlük, garsonluk, dükkan emanetçiliği gibi olmadık işlere giriyorlar bu saatten sonra. Şu sıralar ülkemizde kayıt dışı çalışan bir çok emekli var. İnsanlar emekliliklerinin tadını çıkaramadan çalışma hayatlarına mecburen dönüyorlar. Bu durumu bilen, emekliliğin maddi anlamda bir yük olduğunu gören bir çok insansa günü dolduğu halde emeklilik dilekçesini vermeyerek çalıştıkları işte çalışmaya devam ediyor, emekliliği bir hayal olarak görüyorlar.

İyi ki Banka Kredileri Var

Tabi bir de emeklilerin ekstra masrafları oluyor, kızın düğün masrafları, oğlanın üniversite masrafları derken cüzdanda ki delik büyüdükçe büyüyor. Bu durumda olan emeklilerin bir çoğu kredi çekerek anı kurtarıyor. Allah’tan emekliler için oldukça cazip kredi kampanyaları düzenleyen bankalar var ve kredivarmi.com olarak bizlerde bu bankaların bahsi geçen kampanyalarını emeklilerimiz için araştırıyoruz. Eğer emekli iseniz ve bir şekilde kredi kullanmak gibi bir niyetiniz var ise “Emekliler İçin En Uygun En Hesaplı Kredi Seçenekleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

SGK Emeklileri İçin Kredi

Emekli abilerimiz ablalarımız için en cazip kredi oranlarını incelemeye devam ederken karşımıza ICBC Bank çıktı. Bildiğiniz üzere Türkiye pazarına yeni giren bu tip bankalar kredili müşteri portföylerini arttırmak adına akla hayale gelmeyecek kampanyalar düzenliyorlar. Bu bağlamda ICBC Bank’ta SGK emeklileri için özel bir kampanya düzenlemiş. İşte bu sayfamızda bu krediyi, faiz oranlarını ödeme seçeneklerini ve vade alternatiflerini sizler için detaylı olarak incelemeye alıyoruz.

ICBC Bank SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi

ICBC Bank’ın SGK emeklilerine özel hesaplı kredi kampanyasında maksimum 100.000 TL kredi kullanabiliyorsunuz. Faiz oranları ise seçeceğiniz vadeye göre belirleniyor. 13 Ayın altında ki tüm vade alternatiflerinde faiz oranı %1,21 olarak belirlenirken, 13 Ay ile 48 Ay arasında ki vade seçeneklerinde ise faiz oranı %1,12’ye düşüyor. ICBC’nin bu kampanyasından yararlanmanın ön koşulu ise maaş hesaplarınızın ICBC Bank’ta olması. Maaşını bu bankadan alanlar bu krediden yararlanabiliyor anlayacağınız. Eğer farklı bir bankadan maaş alıyorsanız maaşınızı ICBC Bank’a taşımanız gerekiyor.

SGK Emeklilerine Özel Hesaplı Kredi Örnek Hesaplama

Geri ödeme planını kendi koşullarınıza göre oluşturabildiğiniz gibi, esnek ödeme seçeneklerinden de faydalanabildiğiniz bu kredi kampanyasından yararlanmak istediğinizi ve 15.000 TL krediyi 12 ay vade ile çektiğinizi farz edersek, faiz oranınız %1,21 olarak belirleniyor. Bu durumda aylık taksit tutarınız ise 1,371 TL oluyor. Bankaya 15.000 TL için 1 yılda yapacağınız geri ödeme ise 16.452 TL’sına tekamül ediyor.

SGK Emeklileri İçin 48 Ay Vadeli 15.000 TL

12 Ay gibi kısa bir zamanda emekli maaşı ile bu krediyi ödeyemeyeceğini düşünen emeklilerimiz için bir de 48 ay vade alternatifin i yine 15.000 TL üzerinden hesaplayalım. Bu durumda kredi faiz oranınız 9 puan düşerek %1,12 olarak belirleniyor. Bu 9 puanlık fark size avantaj sağlarken, aylık taksit tutarınız da 426 TL denk geliyor. 15.000 TL karşılığında bankaya 4 yılda geri ödeyeceğiniz para ise 20.448 TL’sına tekamül ediyor.

Emekliler İçin En Uygun En Hesaplı Kredi Seçenekleri

Emekliler İçin En İdeal Krediler

Emekliler İçin Uygun Faizli Krediler Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar – Kredivarmi.com olarak sizler için en uygun kredi faiz oranlarını, vade seçeneklerini incelemeye devam ediyoruz arkadaşlar. Arkadaşlar diyoruz ama aslında bu sayfamızda ellerinden öpülesi teyzelerimiz, amcalarımız, hatta anneannelerimiz, babaannelerimiz veya dedelerimiz için en uygun faizli kredilere yer veriyoruz… Emekli olmuş okurlarımız için kredi fırsatlarını detaylı olarak inceliyoruz.

Kredi İhtiyacında Yaş Ayrımı Yok

Bu genç yaşımızda araba alırken taşıt kredilerine koşuyoruz, ev alırken eksiklerimizi konut kredilerinden yararlanarak tamamlamaya çalışıyoruz. Hatta akıllı bir telefon alırken bile kredi kullanmaya çalışıyoruz. Sonuçta önümüzde uzun seneler var ve bu seneler içerisinde bir şekilde bu krediler ödenir. Çalışılır çırpılır ama kredi yüksek faizli de olsa ödenir

Kredi İmkanları Emeklilere Sunulmalı

Fakat ununu elemiş, eleğini de duvara asmış, amcalar, teyzeler, dedeler ne yapacak, gençler gibi önlerinde uzun zaman olmadığı için kredi çekemeyecekler mi ?.. Aslında gençlerden daha çok onların krediye ihtiyacı var, zira son 40 yıldır bu krediyi çekmeye uygun olan gençleri hayata hazırlayıp, kredi çekmeye uygun hale getiren, okutan, yemeyen yediren, içmeyen içiren onlar. Artık bu emeklerin meyvelerini toplama zamanları gelmedi mi sizce de ?

Japonya’da Emekli Olmak Vardı

Güney Kore yada Japonya gibi ülkelerde hükumetler bu duruma inanılmaz bir şekilde hassasiyet gösteriyorlar, emeklileri için çeşitli fonlar ayarlayarak onları tatile gönderiyor, ceplerine harçlık ve hibe olarak büyük rakamlara sahip paralar koyuyorlar. Böylelikle yaşlılarına ne kadar değer verdiklerini gösteriyorlar. Bu kesinlikle ekonomi büyüklüğüne bağlı bir olay değildir, hatırlatmak isteriz, zira çok zengin görünen Avrupa ülkeleri veya Amerika bile böyle bir bonkörlüğü kendi vatandaşlarına yapamıyor 🙂

Memlekete Gitmek Bile Zor

Maalesef günümüz şartlarında ve bu Türkiye’de bunlara gıpta ile bakmamak neredeyse imkansız, zira bu ülkede bırakın yurt dışı tatiline çıkmayı, memleketine gitmeyi bile hayal edemeyen, bakkalla giderken bile on kere düşünen emekliler var. Çünkü emeklilerimiz en ufak bir coşma halinde, 1.400 TL civarında tutan emekli maaşlarının bir şeklide yetmeyeceğini hepimizden daha iyi biliyorlar 🙂 Ve hepsinin hepimizden daha çok emekli maaşları ile ödeyebilecekleri bir krediye ihtiyaçları var 🙂 Bunu fark eden kredivarmi.com editörleri annelerimiz, babalarımız, dede ve ninelerimiz, kısacası tüm emeklilerimiz için kredi veren bankaları ve en uygun kredileri inceliyor ve hemen alt tarafta bilgilerinize sunuyoruz…

Emeklilere Özel PTT İhtiyaç Kredisi

Emekliyseniz, PTT’nin anlaşmalı olduğu bankaların sunduğu son derece avantajlı faiz oranlarından faydalanarak ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. PTT’den aldığınız ihtiyaç kredilerinde de vade süresi tıpkı bankalarda olduğu gibi maksimum 48 aydır. Faiz oranları ise bankaya göre değişiklik göstermektedir.

VAKIFBANK’tan EMEKLİLERE ÖZEL KREDİLER

Vakıfbank kampanyaları ile bu bankadan tamı tamına 90.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Bu kredi kampanyasında alt limit ise 1.000 TL. Vade oranlarını minimum 3 ay maksimum 48 ay aralığında siz belirleyebiliyorsunuz. Vakıfbank ihtiyaç kredilerinin en güzel özelliği ise kredinizi dilerseniz aylık eşit taksitli, dilerseniz 3 ayda bir ödemeli, dilerseniz de 3 ay ertelemeli olarak geri ödeyebiliyorsunuz. Kampanya da en düşük faizli oranı %1,16, en yüksek faiz oranı ise %1,25 aralığında fakat bu oranlar kredi limitine göre ve kredi tahsis ücreti ödeme isteğinize göre değişiyor. Tabi bu kredilerden faydalanabilmek için en az 1 tane de otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor.

İŞ BANKASI ÖZEL EMEKLİ KREDİLERİ

İş Bankası da emeklilere kolay ve özel kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankadan maksimum 50.000 Liraya kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Vade oranı ise maksimum 48 ay. İş bankası kredi faiz oranı %1,27 olarak belirlenmiş. Bu kampanyada kredi tutarının %0,5’i oranında tahsis ücreti alınıyor. Hayat sigortası da mecburi tabi ki .

Emekliler İçin Cazip Krediler Bu Bankalarda

Vakıfbank ve İş Bankasının dışında Denizbank %1,38 ile %1,54 arasında faiz oranı uyguluyor. Şekerbank ise %1,25 faiz oranını sunuyor.

PTT Kredi İşlemleri ve Başvurusu ( Emeklilere Kolay Kredi )

PTT İhtiyaç kredisi başvurusu, Emeklilere kredi, hesaplı ve uygun ptt kredileri – Ülkemizde en köklü kurumlardan birisi de PTT dir. Hatta gözümü açtım PTT’yi gördüm desem yalan olmaz 🙂 Küçük büyük herkes PTT’yi bilir. Posta, telgraf, kargo derken şimdilerde ise bankacılık işlemlerinde PTT oldukça fazla tercih edilir hale geldi. Hele birde emekli maaşını PTT’den alan yaşlı emmi ve teyzelerimiz, kredi noktasında bu kurumu tercih ediyorlar. Başvuru işlemi de çok kolay. PTT’ye gidiyorsunuz ve başvuru formunu dolduruyorsunuz.

Ardından banka tercihinde bulunuyorsunuz ve kısacık bir süre bekliyorsunuz. Onay alındığı zaman da PTT’den anında paranızı yani kredinizi alıp çekip gidiyorsunuz. PTT’nin bu şekilde anlaşmalı olduğu bankalar var. Haydi hep beraber bu kampanyaları inceleyelim.

AKTİFBANK N KOLAY EMEKLİ KREDİSİ

Hacı amcacım, sizde maaşınızı PTT’den alıyorsanız, o halde aktifban’ın n kolay kredi kampanyasında da yararlanma imkanınız bulunuyor. Aktif Bank kefil ve şart koşmuyor. 50.000 TL’ye kadar da krediye anında kavuşuyorsunuz. Aldığınız krediyi 3 ay ile 48 ay arasında vade yapabiliyorsunuz. Yalnız bilmeniz gereken bir durum var. Sizin yaşınız ile birlikte vade sayısının toplamı 84’ü geçemez. Yani diyelim ki yaşınız 81, o halde en fazla 36 ay yani 3 ayıl vadeli kredi çekebilirsiniz. Kampanyanın faiz oranı da %1,89 dur.

AKTİF BANK ÖRNEK ÖDEME PLANI

20.000 TL Krediyi 48 ay vade ile alacağınızı varsayalım. Buna göre uygulanan faiz oranı da %1,89 olacaktır. Aylık taksit tutarınız 688,10 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 100 TL dir. Hayat sigortası da yaşınıza göre hesaplanacaktır.

DENİZBANK HER DERDE DEVA TAHSİS ÜCRETSİZ KREDİ

Sizlerde emekli maaşınızı denizbank dan alıyorsanız, o halde her derde deva kredi başvurusundan yararlanabilirsiniz. Başvuru da nüfus cüzdanınızı sunmanız yeterli oluyor. Kredinin en uzun vadesi 48 aydır. Eğer 36 aya kadar kredi çekecek olursanız, sizlerden tahsis ücreti talebinde bulunulmayacaktır. Kredinin en yüksek limiti ise 36.000 TL dir. 2.000 TL’nin altındaki tutarda faiz oranı %1,75 ve 2.000 TL’nin üstündeki tutarlarda faiz oranı %1,74 olacaktır.  Sizin yaşınız ile birlikte vade sayısının toplamı 80’i geçemez.

DENİZBANK ÖRNEK  PLAN

10.000 TL Krediyi 12 ay vade ile alacağınızı varsayalım. Buna göre uygulanan faiz oranı da %1,74 olacaktır. Kredi tahsis ücreti 0 TL dir. Hayat sigortası da yaşınıza göre hesaplanacaktır.

INGBANK KREDİ POSTAM

Tüm PTT emeklilerine sunulan bir kredi kampanyasıdır. Bu kampanyaya göre alabileceğiniz maksimum kredi tutarı 45.000 TL dir. 10.000 TL’ye kadar olan kredilerde faiz oranı %1,84 dür. Bu tutarın üstündeki kredi limitlerinde ise faiz oranı %1,54 dür. Kredinin en yüksek vade sayısı yani taksit sayısı 48 aydır. 75 yaşına kadar olan müşteriler başvuru yapabiliyorlar. Yani Sizin yaşınız ile birlikte vade sayısının toplamı 75’i geçemez. tahsis ücreti ve hayat sigortası istenmektedir.

INGBANK ÖRNEK ÖDEME PLANI

5.000 TL Krediyi 48 ay vade ile alacağınızı varsayalım. Buna göre uygulanan faiz oranı da %1,84 olacaktır. Aylık taksit tutarınız 170 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 25 TL dir. Hayat sigortası da yaşınıza göre hesaplanacaktır.

TEB JET KREDİ

Yine bu kampanyadan da ptt den emekli maaşı alan, emekliler yararlanmaktadır. Faiz oranı %1,55 olarak belirlenmiştir. Kredi vadesini en az 3 ay ve en çok 36 ay yapabilirsiniz. En düşük kredi tutarı 1.000 TL dir. En yüksek kredi limiti ise 20.000 TL dir. Hayat sigortası yaptırılmaktadır. Bunun dışında %0,5 oranında tahsis ücreti alınıyor. 70 yaşına kadar olan emekliler başvuru yapabiliyorlar.

TEB JET ÖRNEK ÖDEME PLANI

5.000 TL Krediyi 48 ay vade ile alacağınızı varsayalım. Buna göre uygulanan faiz oranı da %1,54 olacaktır. Aylık taksit tutarınız 191,78 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 25 TL dir. Hayat sigortası da yaşınıza göre hesaplanacaktır.

ODEABANK NAKİT HAZIR KREDİ

Bu kredi kampanyasından tüm PTT müşterileri yararlanabiliyor. PTT’den emekli maaşını alanlar için kredi limiti 50.000 TL dir. Diğer PTT müşterileri için kredi limiti 15.000 TL dir. %0,5 oranında tahsis ücreti talep edilmektedir. Kredi taksit sayısı en fazla 48 aydır. Ayrıca hayat sigortası da yaptırılmaktadır. Bunun dışında faiz oranı da %1,85 dir. Dilerseniz hızlıca örnek bir hesaplama yapalım.

ODEABANK ÖRNEK ÖDEME PLANI

10.000 TL Krediyi 48 ay vade ile alacağınızı varsayalım. Buna göre uygulanan faiz oranı da %1,85 olacaktır. Aylık taksit tutarınız 341 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 53 TL dir. Hayat sigortası da yaşınıza göre hesaplanacaktır.

FİBABANKA İHTİYAÇ KREDİSİ

Bu kredi kampanyasından tüm PTT müşterileri yararlanabiliyor. Alabileceğiniz en düşük kredi limiti 1.000 TL ve en yüksek kredi limiti ise 30.000 TL dir. Kredi vadesini siz belirlersiniz ve en uzun taksit sayısı da 48 aydır. PTT merkezlerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz. Alacağınız kredi 1.000 TL ile 4.000 TL arasında ise faiz oranı %1,89 olacaktır. Alacağınız kredi 5.000 TL ile 9.999 TL arasında ise faiz oranı %1,73 olacaktır. Alacağınız kredi 10.000 TL ile 30.000 TL arasında ise faiz oranı %1,48 olacaktır. Sizin yaşınız ile birlikte vade sayısının toplamı 80’i geçemez.

FİBABANKA ÖRNEK ÖDEME PLANI

10.000 TL Krediyi 36 ay vade ile alacağınızı varsayalım. Buna göre uygulanan faiz oranı da %1,48 olacaktır. Aylık taksit tutarınız 378,35 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti 52,50 TL dir. Hayat sigortası da yaşınıza göre hesaplanacaktır.

BURGANBANK PTT İHTİYAÇ KREDİSİ

PTT Burgan Bank ile de anlaşmaya varmış. Yapılan anlaşmaya göre emekli maaşını PTT’den alan müşteriler ile PTT çalışanları bu kampanyadan yararlanabiliyorlar. Kredinizi 48 aya kadar vade yapabilirsiniz. Bu arada kampanyanın maksimum yani üst limiti 55.000 TL dir. Alacağınız kredi 3.000 TL ile 10.000 TL arasında ise faiz oranı %1,84 olacaktır. Alacağınız kredi 10.000 TL ile 300.000 TL arasında ise faiz oranı %1,68 olacaktır. Alacağınız kredi 30.000 TL ile 55.000 TL arasında ise faiz oranı %1,63 olacaktır. Sizin yaşınız ile birlikte vade sayısının toplamı 73’ü geçemez.