Go to ...

RSS Feed

Kredi Notu Düşük Emeklilere 50.000 TL İhtiyaç Kredisi


Kredi Notu Düşük Emekliler

Kredi Notu Düşük Olanlar İçin Kredi Emekliler İçin Cazip Krediler PTT Kredi N Kolay Kredi Aktif Bank Kredileri  –  Emeklilik zor zanaat memlekette… Yıllarca emeklilik hayali kur, çalış didin, prim gün sayısını tamamla, yaşını bekle, gerekirse borçlan ve bir şekilde emekli ol. Her şey emekli olunca son bulacak, sabah erken kalkıp işe gitmek gibi bir sorun kalmayacak, yılların verdiği bu yorgunluk da emekli maaşları ile çatır çatır atılacak 🙂  Gibi gelse de aslında hepimiz ülke gerçeklerini biliyoruz.

Emeklilik Gerçekleri

Hani askerden gelen gençlere, büyükleri tarafından söylenen ve artık bir atasözü haline gelmiş “Asıl Askerlik Şimdi Başlıyor” öngörülerinde olduğu gibi emekli olanlar için de asıl çalışma hayatının şimdi başladığı gerçeğini söylemek gerçekten bizi üzüyor ama maalesef gerçekler acıdır ve dostlar acı söyler. Çünkü Türkiye’de emekli maaşları yerlerde sürünüyor. Bir çok emekli açlık sınırında. Her ne kadar son yıllarda hükumet bu durumu görüp emekli maaşlarında azda olsa iyileştirmeye gitmiş olsa da 50 TL, 100 TL gibi ufak tefek artışlar emekliler derdine derman olmuyor maalesef.

Emekli Maaşları ile Geçinmek

Hele bir de yıllarca çalıştığı hale henüz ev bark sahibi olamamış emekliler var ki onların durumu daha da zor, zira sırtlarında bir de kira yükü var. Maaşlarının büyük bir bölümünü ev kirası götürürken, elektrik, su doğal gaz gibi insani giderler ve mutfak masrafları için  emekli cebindeki para yetmiyor doğal olarak. Ancak sonuçta bu son derece sosyal ve insani ihtiyaçların bir şekilde ödenmesi, buzdolabının, saray kileri kadar olmasa da ay sonunu getirecek kadar doldurulması gerekiyor.

Emekliler Borç İçerisinde

Tabi bu ihtiyaçları karşılamak için de ya bu yaştan sonra çocuklardan borç isteniyor ya kredi kartına yükleniliyor ve ya eşten dosttan borç para aranıyor. Hani evlatlardan alınan paralar, emekli babaların, annelerin yüreğini biraz burksa da asıl yaralayan ödenemeyen kredi kartı borçları oluyor. Günden güne büyüyen bu borçlar ödenemez hale geliyor ve emeklinin tek desteği olan kredi kartı da elinden gidiyor. Emekliler bu defa kredi kullanarak tüm borçlarından kurtulma yoluna gitseler de bu defa karşılarına geçmiş borçlarından dolayı düşen “kredi notu” duvarı çıkıyor.

Kredi Notu Düşen Emekliler

Kredi kullanarak kredi kartı, elektrik, su, doğal gaz gibi geride kalan tüm borçları temizlemek niyetinde olan emekliler düşük kredi notu nedeni ile kredi de kullanamayınca bir kez daha yüreklerini burkarak, istemeye istemeye çocuklarının kapısını çalmak zorunda kalıyor. Aslında kalıyordu demek daha doğru olacaktır zira artık kredili müşteri portföyünü arttırmak isteyen yeni yeni bankalar, yeni yeni sistemler sadece kredi notu düşük emeklilere değil hemen herkese anında kredi veriyorlar.

AktifBank PTT İşbirliği İle Emeklilere Anında Kredi

İşte kredivarmi.com’un bu sayfasında bu durumda olan emekliler için bir kredi kampanyasına göz atıyoruz. Aktifbank ve PTT tarafından düzenlen bu kampanya dahilinde kredi notu düşük olan emekliler PTT’den şartsız ve kefilsiz kredi alabiliyorlar. Tabi burada kredi notu düşük derken tabi ki çok riskli durumda olanlar kastedilmiyor. Kredi notu orta ve az riskli olanlar ve bankalardan sadece bu yüzden kredi alamayanlar bu krediden yararlanabiliyorlar.

Krediden Yaralanabilmek İçin

Tabi bu krediden yararlanmanın belirli şartları var. Bunlardan ilki emekli maaşınızı PTT’den alıyor olmanız. Tabi emekli maaşını PTT’ye transfer edenlerde bu kampanyadan yararlanabiliyorlar. Bunun dışında, aylık düzenli geliriniz olması ve kredi sicilinizde de herhangi bir sorun olmaması gerekiyor. Eğer bu koşulları sağlıyorsanız düşük kredi notunuzu dert etmenize gerek yok. Size en yakın PTT merkezine uğrayıp kredi formunu bir kaç dakika içerisinde doldursanız, 5 -20 dakika kadar bir kredi onay sürecinin ve buna başlı olarak başvurunuzun onaylanması haline paranızı PTT şubelerinden anında çekebilirsiniz.

Kredide Yaş Sınırı

Tabi bu kredi de bir de yaş haddi var. Yaş kriteri ile kredi vadesinin toplamı 48’i geçemiyor. Yaşınız 80 ise 48 ay vadeli kredi çekebiliyorsunuz. 80 ve 80 yaşının altında olan emekliler 4 yıl vade ile kredi kullanabilirken, 80 yaş üzeri emekliler 2 ay vadeli kredi kullanabiliyor.

Örnek Kredi Hesaplama

Dilerseniz şimdi bu kredinin bizi asıl ilgilendiren hesap kitap kısmına… Şimdi 20 Bin TL gibi bir paraya ihtiyacınız olduğunu ve bu ihtiyacınızı gidermek adına PTT ve Aktifbank’ın sağladığı bu krediyi 48 ay vade seçeneği ile kullanmaya karar verdiğinizi varsayalım. Faiz oranı sabit olduğundan %1,89 faiz oranı ile karşılaşıyorsunuz. Bu faiz oranı ile aylık kredi taksit tutarınız 688,10 TL olurken, kredinin yıllık toplam maliyet oranının da %31,2704 tekamül ediyor.

İtiraf etmek gerekirse PTT Aktifbank işbirliğinden doğan bu kredide faiz oranları bir hayli yüksek. Ancak insanlar el mecbur bu kredileri kullanıyorlar, zira kredi notuna çok bakılmadan, şartsız ve koşulsuz kredi alabiliyorlar.

Shares

Tags: , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Emekli

Shares