Go to ...

RSS Feed

En Uygun Faizli Konut Kredilerini İnceledik


Ev Almak İçin Kredi

Düşük Faizli Konut Kredisi En Uygun Konut Kredisi Faizleri – Hepimizin hayalidir kendimize ufak tefek de olsa kendimize ait bir ev. Yıllarca süregelen kiracılık bitsin isteriz. Her ay sonu ev sahibinin avucuna teslim ettiğimiz ve gelecekte de zamlı olarak teslim edeceğimiz kira derdinden kurtulalım isteriz. Ancak hem eşimiz, hem kendimiz çalıştığımız halde, eve 2 maaş girdiği halde bırakın ev almayı kendimizi zor geçindiriyoruz. Elimize geçen para ile ay sonu gelmiyor ki, en başta kira derdi var, ardından elektrik faturası, doğalgaz, su faturası, aidatı, mutfak masrafı var, hele bir de okuyan çocuk var ise belki bu ömrümüzde olmasa bile dünyaya bir daha geldiğimizde ev sahibi olabiliriz gibi geliyor 🙂

Ev Almak Hayal Değil

Bir çok okurumuzun yukarıda ki düşüncelerde olduğunu biliyoruz. Hatta sadece bir çok okurumuz değil, ülkemizin bir çoğunluğu aynı durumda. İnsanlar gece gündüz çalışıyor ancak bir mal mülk sahibi olamıyorlar, zira aldıklar maaşlar ancak karınlarını doyurmaya yetiyor. Bir çok insan karamsarlıkla bu düşüncelerde iken bir çok insanda bir gün kira derdinden kurtulabileceğini düşünüyor. Günlerce zor şartlarda çalıştıktan sonra kazandığını ev sahibine teslim etmek yerine kendi evine harcamak istiyor. Peki bu gerçekten tatlı bir hayal mi ? ..

Krediler Olmasa Hayat Çok Zor

Aslında bu tatlı bir hayal değil, ancak gerçekleştirmesi biraz zor bir iş, zira artık ülkemizde krediler ile her şey yapılabiliyor. Yeter ki az da olsa sürekli, kredi taksitlerinizi düzenli olarak ödemenizi etkilemeyecek kadar bir geliriniz olsun. Artık bu durumda, yani düzeni geliri olan insanlar, krediler ile ev alıyor, otomobil alıyor. Hatta geçmişten kalan, eşe dosta olan borçlarını, kredi kartı borçlarıborç kapatma kredileri  ile ödüyor. Hal böyleyken bizimde bir ev almamız içten bile değil. Biraz cesaret ve başta da belirttiğimiz gibi düzenli bir gelir ile bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredivarmi.com Düşük Faizli Konut Kredilerini İnceliyor !

Bu bağlamda bizlerde bu düşünce de olan, kira illetinden kurtulmak isteyen okurlarımıza yardımcı olmak adına piyasada ki en uygun faizli konut kredilerini mercek altına alıyoruz. Dolayısı ile eğer böyle bir hayaliniz var ise bu makalemizi dikkatle okumanızı öneririz, zira burada sadece faiz oranları değil aylık kredi taksitleriniz ve geri ödeme tutumlarınız da dahil olmak üzere detaylı örnek hesaplama ve konut kredisi başvurularını bilgilerinize sunuyoruz.

Vakıfbank Sarı Panjur Konut Kredisi

Bir kamu bankası olan Vakıfbank konut kredisi olayında öyle çok seçenek sunuyor ki müstakbel ev sahibi adaylarına aklınız durur. Dosya ücreti veya komisyon ödemek istemeyenler için “Masrafsız SarıPanjur”  başta olmak üzere ödeme durumunuza göre ; Artan Taksitli SarıPanjur, Azalan Taksitli SarıPanjur, Ara Ödemeli SarıPanjur, Periyodik Ödemeli SarıPanjur, Anapara Sabit SarıPanjur, Taksitler Sonra SarıPanjur, Anaparası Sonra SarıPanjur gibi bir çok ödeme seçeneği sunmuş potansiyel müşterilerine. Üstelik Vakıfbank’da kredi faiz oranlarınızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları

Bir diğer kamu bankası olan Halkbank’da da konut kredisi faizleri oldukça uygun burada faiz oranı çekeceğiniz kredi tutarı ve vade sayısına göre değişiklik gösteriyor.  1.000- 100.000 TL Arası kredi tutarları için 1-36 ay vade arası 0,80 faiz oranı ile sunulurken, 37-120 arası vade seçeneklerinde faiz oranı 0,89 rakamına yükseliyor. 100.001-1.000.000 TL Arası kredi tutarlarında ise yine 1-36 ay vade seçeneğinde faiz oranı maaşını bu bankadan alanlar için 0,89 olarak belirlenirken, diğer müşterilere faiz oranı olarak %0,91 veriliyor. 100.001-1.000.000 TL Arası 37-120 ay vade alternatifinde ise maaşını Halkbankasından alanlar 0,97 faiz oranı ile karşılaşırken, diğer müşterilere %0,99 faiz oranı veriliyor.

Ziraat Bankası Konut Kredisi  Faiz Oranları

Devlet Bankları genel olarak kar amacı gütmediklerinden yada en azından özel bankalar kadar kar gözetmediklerinden daha uygun faiz oranları veriyorlar müşterilerine. O devlet banklarından biri de Ziraat Bankası. Banka kredi faiz oranı %088 olarak belirlenmiş. Üstelik kredi tutarı, ödeme sıklığı, vade, faiz oranını kendiniz belirleyip ödeme planını oluşturabiliyorsunuz. Mesela Ziraat bankası kredilerinde kredi taksitlerinizi 3 ayda bir olarak belirleyebiliyorsunuz.

Konut Kredisi Örnek Hesaplama

Yukarıda ki faiz oranları ışığında dilerseniz örnek bir hesaplama yapalım. Örneğin hayalinizde ki evi buldunuz ve 100.000 TL gibi bir paraya ihtiyacınız var ve bu parayı 120 ay vade ile kullanmak istiyorsunuz. Faiz oranımızda kamu bankalarının genelinin verdiği %0,88 olsun. Bu durumda aylık kredi taksit tutarınız 1.352,71 TL olurken, kredinizin yıllık maliyet oranı % 11,3714’e tekamül ediyor. Tabi ev için ortalama 800 TL civarı bir ekspertiz ücretinin yanında yaş ve cinsiyet gibi kriterler göz önüne alınarak belirlenen hayat sigorta masrafınız da olacaktır. Bazı bankalar dosya masrafı almazken, faizlerinin biraz daha yüksek olduğunu da söyleyebiliriz. Ancak genel olarak çekeceğiniz kredi tutarı üzerinden %0,5 oranında kredi tahsis ücreti alınıyor.

Shares

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Hesaplı Krediler

Shares