Go to ...

RSS Feed

Ziraatten Masrafsız Tüketici Kredisi Alabilirsiniz


Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi – Ekonomik hayatın kaçınılmaz gerçeklerinden biri olarak karşımıza çıkan krediler, bu gün ülkemizde bir çok insan tarafından defaatle kullanılıyor. İnsanlar geçmişten gelen borçlarını kapatmak için ihtiyaç kredileri, otomobil almak için taşıt kredileri, ev ve iş yeri almak için konut kredileri, işlerini büyütmek için kobi kredileri kullanıyorlar.

Kredilerle Büyüyoruz

Kısacası bu gün insanlar ekonomik anlamda büyümek anlamında kredi kullanmaktan kaçınmıyorlar. Hem de bu kredileri bir çok kez kullanıyorlar. Sonuçta büyüme sağlayabilmek adına bankalardan ödünç nakit para alarak bu borcu uzun vadeler ile ödüyorlar. Tabi kullanılan bu krediler için değişken oranlarda faizler ödüyorlar. Sonuçta kimse kimseye kara kaşı kara gözü için para vermez 🙂 Bu kredilerinde faiz gibi çeşitli maliyetleri olabiliyor tabi ki…

Anormal Olmayan Faizler Gayet Doğal

Anormal olmamak kaydı ile faiz sistemi gayet normal, çünkü yukarıda da vurguladığımız gibi günümüzde kimse kimseye bu akrabanız dahi olsa karşılıksız para vermez. Bankalarda bir anlamda nakit paralarını belirli bir ücret karşılığında satıyorlar. Bu son derece doğal ve dünya üzerinde geçerli bir ticaret hukuku.

Şu Kredi Masrafları da Olmasa

Bir bankadan çekmiş olduğunuz kredinin size maliyeti parayı kullandığınız vade süresince işleyen faiz oranı. Örneğin 50 Bin TL bir ihtiyaç kredisini 48 ay vade ile çektiğinizde 48 ayın sonunda bir de bakmışsınız bankaya 65 Bin TL ödemişsiniz. Bu durum normal fakat bir de bankların, dosya masrafı, tahsis ücreti, çeşitli hayat, yangın, konut ve bunun gibi adlar altında fatura ettiği ek masraflar bize biraz abartılı gibi geliyor. Muhtemelen bu kredileri kullananlar için bu tür masrafları çok abartılı bulunuyor.

Kredi Sigorta Ücretleri

Sigorta maliyetlerine de pek bir şey söyleyemeyiz, tabi bu ücretlerin makul mantıklı sigortalamalardan alındığı ve makul rakamlar olduğu sürece. Sonuç olarak ticaret yapan bankaların paralarını geri ödeyecek müşterilerinin hayatlarını sigortalayarak paralarını garanti altına almaya ihtiyaçları var. İpotek altına aldıkları ev ve iş yeri gibi gayrimenkullerde tıpkı borçlarını ödeyen müşterileri gibi garanti altında olması gerekiyor.

Kredi Tahsis Ücreti

Bugün hemen tüm bankaların kredi kampanyalarını incelediğimizde kredi tahsis ücreti yada halk arasında adı ile dosya masrafı alındığını görüyoruz. Üstelik bu masraflar tüm bankalarda kredi tutarı üzerinden belli bir yüzde oranı ile alınıyor ki genel olarak bu oran %0,5 rakamına tekamül ediyor. Yani 10.000 TL kredi çektiğinizde 50 TL gibi bir kredi tahsis ücreti ile karşılaşıyorsunuz. Fakat bazı bankalar bu durumu acayip abartılı rakamlara çekiyorlar. Örneğin 50 Bin TL Konut kredisi kullanan bir vatandaşın 900 TL gibi bir kredi tahsis ücreti ile karşılaştığını da görebiliyoruz.

Ziraat Bank Masrafsız Kredi Veriyor

Bu durumun bir çözümü yok mu ? Yani kredi çektiğimiz de ille de dosya masrafı yada kredi tahsis ücreti ödemek zorundamıyız. Tabi ki hayır, zira dosya masrafsız kredi veren çeşitli bankalar var ve o bankalardan biri de bir kamu bankası olan, dolayısı ile hiç bir şekilde rekabete girme zorunluluğu olmayan kamu bankalarından Ziraat Bankası.

Sıfır Masraflı İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Masrafsız Tüketici Kredisi kampanyası dahilinde %1,26 gibi oldukça makul bir faiz oranı ile tüm bireysel ihtiyaçlarınızın finansmanında kullanabileceğiniz 48 aya kadar vade imkanına sahip tüketici kredisi veriyor. Örneğin bankanın bu kampanyasından yararlanarak 10.000 TL kredi çektiğinizde aylık taksit tutarınız 294,50 TL’sına tekamül ederken, bu kredinin size yıllık maliyet oranı ise % 19,7316 oluyor. Bu hesaba göre 10 Bin TL için bankaya 4 yılda 14.136 TL geri ödeme yapıyorsunuz. Üstelik bu kredi için herhangi bir şekilde dosya masrafı ödemiyorsunuz.

Üstelik 3 Ayda 1 Ödeme Alternatifi Var !..

Ziraat Bankasını diğer bankalardan ayıran bir de farklı ödeme sistemi var. Diğer bankalar verdikleri kredileri klasik olarak aylık taksitler ile isterlerken, Ziraat Bankasında dilerseniz masrafsız ihtiyaç kredisi de dahil olmak üzere ödeme periyodlarınızı 3 ayda 1 olarak belirleyebiliyorsunuz.

3 AYDA 1 ÖDEMELİ ZİRAAT BANKASI KREDİSİ İÇİN TIKLAYINIZ !..

 

Shares

Tags: , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Krediler

Shares