Go to ...

RSS Feed

Türkiye’de Bir İlk Düşük Faizli Taşıt Borcu Transfer Kredisi


Yepyeni Krediler

Borç Kapatma Kredisi Borç Temizleme Kredisi Taşıt Kredisi Borç Transferi Kredisi – Bankalara akla hayale gelmeyen kredi kampanyalarına imza atmaya devam ederlerken son derece farklı kredi alanları açmak, ilginç krediler bulmak konusunda da inanılmaz yaratıcılar. Kredili müşteri portföylerini arttırmak adına hayal edemeyeceğiniz ihtiyaçlar için değişik kredi fırsatları sunuyorlar.

Borç Temizleme Kredisi

Bu duruma verebileceğimiz en güzel örneklerden biri ise daha önceki sayfalarımızda mercek altına aldığımız, halk arasında borç temizleme kredisi yada borç kapatma kredisi olarak adlandırılan borç transferi kredisi olsa gerek. Bu kredi ile bir kaç bankaya olan borcunuzu tek bir banka çatısı altında topluyor, 48 ay gibi uzun vadelerde de borçlarınızı bu bankaya rahat rahat ödüyorsunuz. Bu kredi kampanyalarının oldukça cazip olduğunu düşünüyorsanız “Burganbank Borç Transferi Kredisi” ve “QNB Finansbank Borç Transferi” konulu makalelerimize göz atarak bu krediler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Kredili Müşteri Portföyünü Arttırmak Adına

Tabi bu tip uçuk krediler, genelde Türkiye pazarına yeni girmiş, kredili müşteri portföyüne ihtiyacı olan yeni yeni bankalardan geliyor anlayacağınız gibi. Ancak bu bankalar her ne kadar kredi anlamında bir rekabet ortamı yaratmak isteseler de faizleri kamu bankaları kadar düşüremediklerinden planladıkları müşteri potansiyeline ulaşıp ulaşamadıkları, başarılı olup olamadıkları da bir muamma. Sonuçta kamu bankalarının bu rekabet ortamına ihtiyaçları yok ama mevcut hükumetin de etkisi ile özel bankalara göre oldukça düşük faizli cazip kredi olanakları sunuyorlar.

Kamu Bankalarından Harika Krediler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kamu bankalarının özel bankalarla rekabete girmek gibi bir dertleri yok. Fakat yine de son derece ilginç ve olması gerektiği halk yanlısı kredi kampanyaları düzenliyorlar ve bu kredileri de özel bankalara göre son derece düşük faiz oranları ile veriyorlar. Düşük faiz oranlarının yanında ilklere de imza atıyor bazı kamu bankaları. Bu durumun en bariz kanıtlarından biri ise bu sayfamızda incelemeye alacağımız Ziraat Bankası Taşıt Borcu Transfer Kredisi olsa gerek.

Ziraat Bankası Taşıt Borcu Transfer Kredisi

Ziraat Bankasının bu kredi kampanyası dahilinde diğer bankalardan kullandığınız taşıt kredisi borcunuzu Ziraat Bankasına transfer edebiliyorsunuz. Ziraat Bankası diğer bankalara olan borçlarınızı ödüyor, sizde bankaya olan bu borcunuzu düşük faizli olarak 48 ay vade ile ödeyip rahat bir nefes alıyorsunuz. Bu kampanyaya katılmak için araç ruhsatınızı, aylık gelir belgenizi ve nüfus cüzdanınızı Ziraat Bankasına götürmeniz yeterli olurken, dilerseniz şimdi bu kredinin faiz oranları ve diğer detaylarını örnekler ile incelmeye başlayalım.

Taşıt Borcu Transfer Kredisi Faiz Oranları

Herhangi bir bankadan daha önce kullandığınız ve bir şekilde ödeme güçlüğü çektiğiniz taşıt kredinizi Ziraat Bankasına transfer ettiğinizde borcunuz yeniden yapılandırılıyor. Bu işlem için de banka %1,19 gibi bir faiz uyguluyor. Üstelik bu oran sabit kalıyor ve zaman içerisinde değişmiyor. Kredi notunuza yada kredi tutarınıza göre değişen bir faiz oranı yok anlayacağınız.

 

30 Bin TL İçin Ziraat Bankası Taşıt Borcu Transfer Kredisi Örnek Hesaplama

Herhangi bir bankaya 30.000 TL gibi bir taşıt kredisi borcunuz olduğunu farz edelim. Fakat bu kredi sizi maddi anlamda epey bir zorluyor.  Dolayısı ile Ziraat Bankasının bu kampanyasından yararlanmaya karar verdiniz ve kredi vadenizi de 48 ay olarak belirlediniz. Bu durumda yukarıda da belirttiğimiz gibi %1,19 faiz oranı ile karşılaşıyorsunuz. Bu faiz oranı ile aylık kredi taksit tutarınız 867,76 TL olurken, 30 Bin TL için 150 Lira kredi tahsis ücreti alınıyor. Hayat sigortası ve kasko ise sizin ve arabanın özelliklerine göre daha sonra hesaplanıyor.

Taşıt Borcu Transfer Kredisi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu kredi kampanyasından yararlananların kullandıkları kredi vadesi boyunca aracına kasko yaptırması zorunlu tutuluyor. Borcunu transfer edeceğiniz aracın ise 0 km veya 5 yaşına kadar 2. el araç olması gerekiyor.

Shares

Tags: , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More Stories From Hesaplı Krediler

Shares